1

Téma: CataLocks server - BETATESTING

Již pár měsíců připravujeme server, který by měl sloužit jako katalog zámků, prozatím pro visací a cylindrické zámky. Sběratelé si budou moci vytvořit svůj katalog zámků co mají doma a lockpickeři si zase budou moci zjistit co že to mají za zámek doma.

Fungovat to bude na bázi wikipedie. Tedy databáze, kterou si budou uživatelé sami doplňovat.

V současné chvíli je to ve fázi betaverze. Sem tam chybí popiska, ale jinak by to mělo být z 90% funkční.

Tedy navštivte betaverzi a pomozte prosím při testování a odladění tohoto dílka. Můžete pomoci testováním funkčnosti a klidně i naplněním pár zámků do databáze. Databáze je zálohovaná, tedy data by již měla být ostrá.

http://devel.drsny.net/catalocks/

Věci které ještě nejsou zcela hotové a bude se na nich pracovat:

  • přidávání dalších jazyků (v ostré verzi se plánuje možnost přidání vlastní jazykové mutace. Třeba pokud si někdo věříte na německou zámkovou terminologii, bude možno vytvořit německou verzi serveru jednoduchým vyplněním kolonek.
    úvodní slovo na hlavní stránce
    bannerový systém na bannery pro partnery serveru

Koukněte se prosím na to, přihlaste se, zkuste si vložit cvičně jeden zámek, zkuste vyhledávání, projet kategorie, prolistovat pár zámků. Nakoukněte do anglické mutace zda terminologie odpovídá. Poprosím i o návrhy co by bylo prima kde zlepšit. Kolik zámků dát do seznamu při vyhledávání, kolik na hlavní stránku. Kde dát jakou popisku aby to bylo srozumitelnější.

Adresa pro nahlášení chyb a návrhy zlepšení:

http://devel.drsny.net/bugreport/catalocks/

Ukázka správného nahlášení chyby, či návrhu.

Například
Chyba: Ve vyhledávání, když zadám výraz "*.*" nahlásí ERROR CODE.

Příklad návrhu na změnu
Na hlavní stránce dát nápis nad obrázky zámků "POSLEDNÍ ZÁMKY V KATALOGU".

Programátor je nyní na dovolené, takže nečekejte změnu okamžitě. Zatím se sbírají všechny chyby a návrhy na změnu a řešit se to bude následně.

Zde klidně můžeme probírat detaily, pokud máte nějaký dotaz či potřebujete vysvětlit proč je tam tohle a tohle. Co tím chtěl autor říci. Mělo by to být intuitivní a pokud tedy něco nepochopíte, už je to důvod k tomu to nějak upravit.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg