1

Téma: Schránkové zámky ELKO

Zdravim...nedávno jsem se pustil do staršího zámku ELKO, který je většinou k vidění u starých poštovních schránek. Jelikož sem vůbec netušil jak funguje a na googlu jsem nic nevygoogloval smile ...totálně jsem ho rozkuchal. Plně pochopit mechanismus tohoto zámku mi trvalo cca minutu...(no dobře možná trochu víc)...ale dodnes se mi nepodařilo ho odemknout...teda moc jsem to nezkoušel jelikož vůbec netušim jak na to. Nemá s tímto zámkem někdo zkušenosti? Díky.

2

Re: Schránkové zámky ELKO

No...snad to k pochopení stačí.

ELKO/RIMG0214_kopie.gif

ELKO/RIMG0216_kopie.gif

ELKO/RIMG0218_kopie.gif

ELKO/RIMG0219_kopie.gif  Tady byla taková pružinka, která napínala jednotlivé lamely....ale prosim vás neptejte se mě proč tam teď není. roll

3

Re: Schránkové zámky ELKO

no ale na těch stavítkách by taky měli být pružinky. Nebo snad né?

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

4

Re: Schránkové zámky ELKO

Hele..nic jinýho než co je na těch fotkách tam fakt nebylo..:)

5

Re: Schránkové zámky ELKO

Tak to máš rozbitý. Každé stavítko musí mít pružinu. ( všech pět ) Jinak to nemůže fungovat tak, jak má. Těchto zámků pár mám a u všech je na každém stavítku pružina ( pro úplnost, pružina v podobě plochého pásku ).

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

6

Re: Schránkové zámky ELKO

Ale jak koukám tak systém je to stejnej jako jinde. smile

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

7

Re: Schránkové zámky ELKO

joo...jasně. U každýho stavítka byla pružinka. Já sem to maloval jenom u jednoho aby v tom nebyl zmatek. Omluvte pomalejšího big_smile

8

Re: Schránkové zámky ELKO

No systém je to uplně normální to jo... ale je k tomu uplně ničemnej přístup takže se k tomu planžetou nedostanu. Spíš sem myslel jestli by nějak nešel použít klíč...nějak ho upravit.

9

Re: Schránkové zámky ELKO

Těchto klíčů je jen 100 druhů a tak ti nezbyde než jít ke klíčníkovy a půjčit si sadu a druhá možnost je že na druhé straně je číslo klíče vyraženo. a koupíš jen ten jeden.

10

Re: Schránkové zámky ELKO

jj, už se to řešilo na lockpick fóru. Stačila by na to baterka a zubařské zrcátko a přečíst si zevnitř číslo.

Ale paradoxně tohle se bude otevírat špatně jak je to malé.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

11 Naposledy upravil: praalien (03.09.2009 18:47:46)

Re: Schránkové zámky ELKO

mno tak tyhle schránky máme . Každopádně každej zámečník by si na tom zlámal ruce . i mě to dává šíleně zabrat a to mám originální klíč .

12

Re: Schránkové zámky ELKO

Zdař Bůh   Ňěkolik takových zámků jsem otevřel. Používám dva dráty. Jeden který má průměr takový, aby vlezl do klíč. dirky je ohnut do pravého úhlu a velikost ohnutí je jako provní zub na klíči. druhý je rovněž ohnut jako první, je o něco menší a konec praporku mám ohnutý asi 4 mm zpět, Do té malé dirky musím nacpat oba, První m tlačím na závoru  a druhým nadzvedávám lamely a a při rochu trpělivosti zámeček povolí.  M.

13

Re: Schránkové zámky ELKO

No, to bude chtít hodně trpělivosti. Ale je pravda, že tam žádná ochrana na lamelách není.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg