1

Téma: Vložka YATO

Tak jsem se dnes při montáži ( výměně vložky a kování ) setkal s celkem zajímavým úkazem. Vložka je na důlkový klíč a z druhé strany má knoflík. Při namontování do dveří se jevila normálně, při zamykání fungovala bez problémů, ovšem při odemykání, problém, nehnula se závora, nevěděl jsem co se děje, tak sem si myslel, že je problém v zadlabacím zámku. Při zdemontování jsem zjistil, že palec na jednu stranu funguje a na druhou ne. Takže asi stržená spojka. Tak jsem ji vyřadil z provozu a namontoval jinou. Je to zajímavé, zatím jsem se stakovoudle závadou nesetkal.
Až ji rozeberu, dám fotky.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

2

Re: Vložka YATO

docela by mne ta vložka zajímala pošlu ti jak bych chtěl fotky

3 Naposledy upravil: fisa (30.05.2010 16:30:10)

Re: Vložka YATO

Ferdo, budu se snažit, ale s tím mojim kompaktem to asi nebude ono.

Yato/tn_Yato1.jpg

Yato/tn_Yato2.jpg

Yato/tn_yato_s_klíčem.jpg

Yato/tn_yato_vrtání.jpg
Snad se mi to trochu povedlo.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

4 Naposledy upravil: fisa (30.05.2010 18:24:54)

Re: Vložka YATO

a tady je pokračování.
Jedná se tedy o sedmistavítkovou vložku.

Yato/tn_yato_celek.jpg

Yato/tn_yato_bubínek_spojka.jpg

Yato/tn_yato_bubínek_spojka_knoflík.jpg

Yato/tn_yato_stavítka.jpg

a takhle to vypadá, když se do něčeho pustím v obyváku ( manželka mě donutila, abych to vyfotil, prej ji někdo polituje big_smile )

Yato/tn_IMG_5213.JPG

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

5

Re: Vložka YATO

A proč litovat manželku když si to pak uklidíš  big_smile ale musim říct že ta vložka má zajímavé blokovací kolíky

Re: Vložka YATO

Manželku nelitujem big_smile , stejnak jsi to musel uklidit sám. Ale tato vložka je super  tongue , má i soustružené kolíčky, ne odlévané. A materiál je mosaz nebo ta kvalitní čínská bublinkatá ocel?

7

Re: Vložka YATO

je to čistokrevná mosaz

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

8

Re: Vložka YATO

Tedy já bych to tipoval na levnou čínu, ale pokud je to čistokrevná mosaz, tak to bude trošku kvalitnější. Ale bezpečnostní určitě ne. smile

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

9

Re: Vložka YATO

však sem nikdy netvrdil, že by se snad jednalo o bezpečnostní vložku. Předpokládal jsem, že se jedná o levnou čínu, očekával jsem i litej bubínek a né soustruženej.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

10

Re: Vložka YATO

A co tam teda bylo za problém?

...učením k povznesení...

11

Re: Vložka YATO

No problém je v tom že s tuhle vložkou dveře zamkneš a už je neotevřeš viz první příspěvek

12

Re: Vložka YATO

hellrazorr napsal:

A co tam teda bylo za problém?

Jde o sedmistavítkovou vložku, a na bubínku ( válci ) je otvorů 8. Ten poslední je až v drážce, kde je pojistný kroužek. No a tam nebyl kolík, ale nějaké smetí, takže na jednu stranu se to zamklo ale na druhou se to protáčelo. Taky jsem z toho vysypal takový černý smetí, ale to je běžný, když máš dlouho vložku ve dveřích, tak přes ní táhne průvan.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA