1

Téma: Zaseklý zámek

Čus. Našel jsem starej visací zámek,picknul ho, otočil jsem o 180 a seklo se to. Nejde otočit ani na jednu stranu. Stavítka nejdou vidět, jakoby tam nebyly. Nevíte čím se to mohlo stát?

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

2

Re: Zaseklý zámek

Asi ti tam jen vyskočili trošku piny na druhý straně. Zkus to normálně projet jedno jakým pickem.

3

Re: Zaseklý zámek

Kdepak u visacího zámku to nejde. Otočil jsi ho totiž asi na špatnou stranu a zaskočil tam kolík. S tím už se bohužel nedá nic dělat. Fíša by tady mohl povídat jak takhle zničil pár visáků, že Fíšo.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

4

Re: Zaseklý zámek

Jej, tak to je škoda no.. Otevřel jsem ho po směru hodin, jako všechny visáky, tak asi byl opačně. Díky za radu

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

5

Re: Zaseklý zámek

Tak jsem ho rozřezal, a dírky na stavítka jsou i nahoře. Takže se jakože zase zamkl, ale odemknutej? Že je ten zámek dělanej tak?

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

6

Re: Zaseklý zámek

EE, mě se to povedlo jen na jednom visáku, ale byly tady inčí týpkové, kteří se nepoučili ze svých chyb.
Opravdu s tim nic nejde, leda že bys potřeboval zachránit BUBÍNEK ( válec ), tak rada je jednoduchá, buď rozříznout v prostřed ( tam kde jsou pružinky ), a nebo odbrousit na brusce opět ze strany pružinek. V případě, že potřebuješ zachránit tělo visáku, tak to půjde hůř, no ikdyž, musí se navrtat bubínek, nejlépe ve středu a cca 8 mm vrtákem ( nemám odzkoušeno ) a pak snad ty kolíky a stavítka půjdou vyklepnout ven.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

7

Re: Zaseklý zámek

Aspoň jsem si z něho udělal tréninkovej funkční smile

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

8

Re: Zaseklý zámek

aha, tak to se ti jen kousli stavítka do zaslepených kanálků, to jde spravit. Problém je, když to přeženeš s otočením a vytahuješ bubínek, může se stát, že se stavítko sekne do vyfrézované drážky pro zajištění bubínku, s tím opravdu nic nejde, jen destruktivně.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

9

Re: Zaseklý zámek

a k čemu tam ty ďůlky vůbec jsou?

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

10

Re: Zaseklý zámek

to je pozůstatek po vrtání kanálků pro pružinky stavítka a kolíky, pak už sou na nic, proto maj záslepky

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

11

Re: Zaseklý zámek

tydle záslepky neměly. A to teda není možny se tam dosta s vrtákem, to musí být při výrobě zámek na půlku ne?

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

12

Re: Zaseklý zámek

Záslepky se někdy dělají ve stejném materiálu z čeho je tělo, pak se to rozleští, takže jen pod silnou lupou poznáš, kde jsou.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA