1

Téma: Nářadí flipper a extraktor

Zdravím, potřeboval bych poradit, sháním informace o tomto nářadí a jeho využití v praxi. Přes víkend jsem si mailoval s firmou locksmith.cz, která tyto výrobky prodává a ti mi zdělili, že je k tomu málo informací takže budu vděčný za cokoliv. Mám v plánu podívat se do knihy Tajemství zámečnictví, doufám že tam taky něco najdu. Předem děkuji za všechny smysluplné reakce.

2

Re: Nářadí flipper a extraktor

No flipper je na přetočení bubínku v zámku. Vysvětlím: když doma dveře zamkneš na dva západy, vezmeš planžetu ( nepo pick gun a pod ) otevřeš zámek ( pickneš ho )  a aby jsi nemusel planžetovat podruhé ( protože při odemikání se stavítka zaseknou ), tak vložíš flipper a spustíš tu napnutou pružinu. Ta ti přetočí bubínkem natolik, že ty dva západy se odemknou. No a extraktor se používá na zlomený klíč v zámku ( např. bubínku )
Žádná věda. Jo a flipper se dá použít jak na odemčení, tak i na zamčení.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

3

Re: Nářadí flipper a extraktor

Ocenil bych třeba i obrázky. A pokud by bylo něco obsáhlejšího. Mám na toto téma napsat práci na 15 stran a ty jsi to dokázal shrnout do několika řádů takže to bude celkem sranda. Mimochodem děkuji za rychlou reakci.

4

Re: Nářadí flipper a extraktor

No jo tady je fórum na výměnu zkušeností a rady s otevíráním zámků. Netušil jsem, že ještě někdy budu psát slohovou práci ( jak rád jsem se toho zbyvil, když jsem se vyučil ). Já snad ani víc o tom neumím pokecat. To budeš muset asi něco najít u výrobců, ale to bude v  angličtině, a tomu zase nerozumím sám. Ale jak již tady psal Moren ( jiné vlákno ), velice dobré informace ze kterých se dá hodně těžit je ta zmiňovaná kniha " Tajemství zámečnictví ". Obrázky se pokusím někde sehnat, ale to jsi taky schopen, stačí navštívit pár obchodů s lockpick zbožím.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

5

Re: Nářadí flipper a extraktor

Flipper a Spinner by mělo být to samé.

Účelem tohoto nástroje je přetočit již vyháčkovaný zámek tak rychle, aby jednotlivá stavítka s kolíky nezapadla do otvorů a zámek se zase nezamkl. Toho je třeba docílit rychlým pohybem, který lidská ruka nezvládne. Účelem přetočení je jak výše psal Fíša odemykání zámku, který je na dva západy. Jinak je totiž nutné zámek znovu vyháčkovat a dokončit odemčení druhého západu. Tedy spinner ušetří druhé otevírání zámku.

[video (flash player not installed)]

Extractor je zřejmě myšlen Key Extractor. Tedy vytahovač zlomených klíčů ze zámku. Nejen zlomených klíčů, ale i zlomyslně zastčených sirek, papírků tak podobně.

[video (flash player not installed)]

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg