1 Naposledy upravil: hellrazorr (21.01.2009 21:39:47)

Téma: Montážní trn na zámky

Čau nemužete mi vyrobit někdo ten váleček,z tohoto videa,pomocí kterého se vkládají do těla zámku blokovací kolíky?

[video (flash player not installed)]

...učením k povznesení...

2

Re: Montážní trn na zámky

To je trn. Od FABu stojí origo 8000,- Kč. Takže nesmysl. Dělá ho ještě Fíša za 1000,-. Krásná sada se stojánkem a udělátkem i na visáky. Takže pohoda. To jsem si koupil. Nevím jestli ještě bude nějaké dělat. Ona jde udělat jen ta tyčka, ale to se domluv s ním, či s Longer377.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

3

Re: Montážní trn na zámky

Longer ho myslím kupoval od Fíši s tím, že rozjede velkovýrobu smile

4

Re: Montážní trn na zámky

Jestě jsem ho nekoupil, nejsou finance sad

http://vlastenci.cz/stah/obr/linky/czech12b.jpg

5

Re: Montážní trn na zámky

Myslím, že by to nebyl žádný problém pokud tvůj zájem trvá tak se ozvi. Osobně používám trochu jiný přípravek, kde se blokovací kolíky vkládají do těla vložky společně s pružinami, ale to je jen věci zvyku. Tenhle trn může být jednoduchši na výrobu.

6

Re: Montážní trn na zámky

mezi těmi stavítky je vždycky stejná rozteč?

7

Re: Montážní trn na zámky

jj, rozteč mezi stavítky je vždy stejná.

S tím trnem od Fíši se pracuje nádherně. smile Už jsem ho testnul.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

8

Re: Montážní trn na zámky

No konečně. To to trvalo

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

9

Re: Montážní trn na zámky

to bofi: tak, kolik by ta výroba + materiál stál???

...učením k povznesení...

10

Re: Montážní trn na zámky

Dotaz:
Fiso kolik by stál a jestli ho ještě děláš?

11

Re: Montážní trn na zámky

Né, nedělám, jen jsem vyrobil 3 ks. Víc toho nedělám a dělat nebudu, protože v mých podmínkách, to přijde draho. Už sem to viděl levnějc, ale nemám takové mašiny, takže to všechno dodělávám pilníkem.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

12

Re: Montážní trn na zámky

mohl by mi to prosím někdo detailněji vyfotit ? jak sem se na to tak díval tak sem dostal pocit že neni vubec nic natom to vyrobit doma na koleni.

13

Re: Montážní trn na zámky

No na koleni to nevyrobíš, potřebuješ k tomu SVĚRÁK a vrtačku a soustruh a . . . . . . .

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

14

Re: Montážní trn na zámky

tak tohle základní nářadí má snad každej ne ? teda až na ten soustruh. Stejně bych se na to chtěl kouknout na tom videu neni nic vidět

15

Re: Montážní trn na zámky

Představ si, že každej todle nářadi nemá, a dokonce jsou i lidi, který s tím neuměj pracovat.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

16

Re: Montážní trn na zámky

tak jasný někdo dokáže s kladivem udělat všechno big_smile . Né já to chápu že někdo rukama dělat neumí .kdyby ste někdo ten trn měli tak mi to pls blejskněte třeba rozjedu výrobu  . nebo teda takhle. sice ještě nevim jak přesně to vypadá ale už mám nápad jak by to šlo celkem snadno udělat.

17

Re: Montážní trn na zámky

Jde to snadno udělat z normálního bubínku kterej poupravíš wink

http://vlastenci.cz/stah/obr/linky/czech12b.jpg

18 Naposledy upravil: praalien (02.08.2009 09:26:07)

Re: Montážní trn na zámky

to mě taky napadlo a potom mě zase napadlo udělat to ze dřeva nebo odlitek z nějaký hobby pryskyřice. z toho co sem zatim vypozoroval by pak stačila jen pilka na železo možná pár pilníčků vrták a hodně přesný oko

19

Re: Montážní trn na zámky

Tak jsem si vyrobil taky podobný přípravek na plnění vložek, z náhradního bubínku a ono mi to funguje. Dvoma plátkama jsem vyřezal do bubínku drážku, provrtal dírky skrz bubínek a zkrátil jsem jej, vzal jsem omylem 35mm, použil jsem planžetu a plíšek. Není to tak jednoduché jako s originálem, ale jde to jen to chce dělat častěj, získat cvik. Velice jednoduché. Jako planžetu používám dva kousky plátku stěrače, který mi drží stavítka a bl. kolíky, aby nevypadly přes díry druhou stranou. Spona mi drží pérka, nasadím do přípravku bl. kolíky, nasunu do tělesa, vytáhnu stěrače a zvrchu tatlačím a vsunu znovu pérko, to opakuji i se stavítky. dám spojku se zubem a buď kroužky nebo perovky. HOTOVO.:D

20

Re: Montážní trn na zámky

No vidíš. Tohle mě nenapadlo.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

21

Re: Montážní trn na zámky

Vždycky jsem se vymlouval, že špatně vidím a mám jen dvě ruce, ještě si upravím pinzetu, abych to nehledal tak často na zemi a bude to dobré.Dnes jsem si to zopakoval na půlené vložce, jak se snažil zákazník dostat zalomený klíč, tak tam už nevlezl ani tenký drátek. Musel jsem ji kompletně rozebrat i zadní zablombovanou stranu, jinak bych nevytáhl zub a znovu složit. Ještě to není na rychlost, ale proti první vložce paráda a třetinový čas.Holt, opakování matka moudrosti

22

Re: Montážní trn na zámky

Ahoj,
chtěl jsem se zeptat.Než začnu zkoušet otvírání zámku,chtěl bych ho nejprve rozebrat a prozkoumat princip.Pak samozřejmě opět složit.Mohl by mi někdo rozměrově popsat montážní trn na zámky?(jak asi hluboké díry pro stavítka a další důležité rozměry)Nechal bych si ho vyrobit na soustruhu nebo jak se tady psalo upravit náhradní bubínek.Díky

23

Re: Montážní trn na zámky

Až vyntáž bubínek ( válec ), tak si to oměř, a hloubka co to pude nejvíce, musí se ti tam vejít pružinka a blokovací kolík najednou. big_smile

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

24

Re: Montážní trn na zámky

Aha,já jsem myslel že pružinka se tam dá dát zvlášť (třeba pinzetou) a přes trn se dávájí blokovací kolíky a stavítka.Alespoň některá videa to tak ukazovala.

25

Re: Montážní trn na zámky

já tam dávám jenom blokovací kolíky, pružiny pinzetou přímo do vložky