26 Naposledy upravil: TotalJoint (30.09.2009 19:13:14)

Re: Pružinová ocel

Longer377 napsal:

Máš pravdu že na stojárně se to bude probírat do hlobky smile Sám sem se na strojárně vyučil a pak dělal nástavbu smile Teď to nevím přesně ale pod oceli třídy 18 spadaj práškové ale nepoužívá se pro ně termín oceli tř 18 (nevím to jistě někde vyhrabu sešit a napíšu to sem, ale až tak příští týden až budu doma)

Tak jsem si te dovolil predbehnout:

Oceli třídy 18
Používají se pro tzv. práškovou metalurgii. (ocel se rozemele na prášek, smíchá se s práškovými přísadami, vloží se do formy ve tvaru konečného výrobku a v peci se speče -> hotovo big_smile) (zdroj wiki)

A kdybys me prozradil naco hledas sesit, kdyz mas internet... big_smile cool Jinak se mozna mylim s temi karbidy, po tom sem moc nepatral, ale myslim ze do toho taky spadaj k vyrobe rezne casti nastroje (konecky pilovych zubu, konce britu soustruznickych nozu, spicky vrtaku a pod.)

JInak jeste zabrouzdam ke korenum teto dizkuze, co takhle prosta nerez??? smile dostupna, pevna, pruzna... smile

Jo a s tou kovarskou vyhni, jsi mi pripomel, bavime se porad o domaci vyrobe a autogen myslim patri k naradi co jsou bezne dostupne. kdybych to mel delat kapek profi, aspon to dost dizkutovane kaleni, tak bych asi volil kovarskou el. pec, a pokracoval tech. postupem pro kaleni, postudoval tabulky na vypocet teplot a pod. a to by pak vypadalo jako z toho shopu kde to prodavaj. V tomhle pripade me napada pro domaci kaleni stary spiralovy varic... big_smile

Jo a s tim vracenim vyucaku me kapku nekdo nasr***, jinak bych to tady takhle vubec neak moc neresil, ale jak koukam na nektery reakce, tak bych se vo ten svuj vubec nemusel bat... cool tongue

27 Naposledy upravil: fisa (30.09.2009 19:03:34)

Re: Pružinová ocel

TotalJoint napsal:
Jo a s tim vracenim vyucaku me kapku nekdo nasr***, jinak bych to tady takhle


Tak to jsem byl já. Mě se nelíbí, když se tlachá. tak jsem to chtěl uvést na pravou víru. Proto jsem tě chtěl tak trochu trochu nadzvednout.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

28

Re: Pružinová ocel

Super tak aspoň že si to pamatuju s tou práškovou:)

http://vlastenci.cz/stah/obr/linky/czech12b.jpg

29 Naposledy upravil: ckoro (30.09.2009 20:00:40)

Re: Pružinová ocel

No z nerezu jsem to zkoušel ale moc mě to nešlo hlavně proto že se blbě brousí a řeže (teda alespoň mě určitě se najdou nějaké vhodné nástroje pro broušení nerezu)a taky jsem nesehnal tenčí než 0.4mm tak raději používám spárové měrky ale možná že naleznu lepší materiál

30

Re: Pružinová ocel

TotalJoint:  bavime se pořad o domaci vyrobě planžet jak jsi správně podotkl. Nevím jak kdo, ale 95 % registrovaných a prohlížejících toto forum nemá doma ani autogen a ani domácí kovárnu. Buďme při zemi a hledejme materiály které se dají pořídit levně a jsou vyhovující pro naši potřebu, jako, různé pilky, spárové měrky různých tvarů a síly nebo stěrače , stěrky, špachtle a podobný snadno dostupný materiál. Pokud to někdo chce dělat na prodej, beru to, ale to už si musí sehnat kvalitní materiál sám a potom mu nevadí ani těch 60 telefonů ví, že se mu vynaložená námaha a finance vrátí.

31

Re: Pružinová ocel

Nerez je dobrý materiál na kryty kolem zámků, aby zakryl odřeniny a poškození dveří kolem zárubně a zámku. Pro naši potřebu je ale velmi tvrdý, a není pružný a to je jeho velká vada a není k sehnání v různé sile jak my potřebujeme, jak už bylo podotknuto.

32

Re: Pružinová ocel

Proto se budu opakovat ( nevim už po kolikáté ). Nejlepší matroš na domácí výrobu picků jsou ty lišty ze stěračů. nemusí se upravovat ( tepelně ) a je houževnatý a taky dostatečně tvrdý. Pokud to nepřeženeš s bruskou, je potřeba to hodně hodně chladit. Dají se použít i na napínáky.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

33

Re: Pružinová ocel

No jo ale kde sehnat starý stěrače na autovrakovišti mi je nechtějí dát asi za 28,-Kč tak si je možná koupím ale pořád váhám

34 Naposledy upravil: fisa (30.09.2009 22:28:33)

Re: Pružinová ocel

Ještě další typ. Jeden můj známej dělá picky ze starého budíku. Vytáhne z toho " péro " pružinu a přes hranu stolu to narovná. je potřeba k tomu dodělat kukověť, jako z těch stěračů, tam to je taky vhodný, protože to je dost úzký.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

35

Re: Pružinová ocel

ckoro napsal:

No jo ale kde sehnat starý stěrače na autovrakovišti mi je nechtějí dát asi za 28,-Kč tak si je možná koupím ale pořád váhám

Zašel jsem na vrakoviště a donésl si asi 30 stěračů různých aut,po dvou páscích , z jednoho pásku udělám nejméně 3 picky. Zkusím zajít znovu a pokud dostanu tak něco pošlu. Neměl by to být ale problém, stejně se to vyhazuje a kde to nejde darem, nabídnu cigarety nebo dvacku a dostanu jich hned několik.

36

Re: Pružinová ocel

Někdy se povaluje na ulici i vrak bez oken vyrabovaného vozidla a pokud má ještě stěrače nezaváhám.

37

Re: Pružinová ocel

vymyslet taky něco sám ??? jasný takže zejtra beru krumpáč a du kopat železnou rudu ,postavim vysoukou pec a pružinovou ocel si vyrobim...mysli trochu. jak tu bylo řečeno né každej má doma fabriku a kalení mi přijde uplně nanic. Pochybuju že prodejci planžet co maji na netu e-shopy a podobně každou planžetu v práci zahřejvaji autogenem . oni ten materiál už někde museji kupovat a prostě to jen vypálej laserem. Zásadní otázka ale zní kde tenhle základní stavební materiál koupit. Připadá mi že tahle debeta se ubírá uplně jinym směrem, protože otázka zněla jasně a bavit se tu o oceli pro výrobu kolejnic když nám tu všem jde o uplně něco jinýho. Plátky ze stěračů sou fajn bohužel z nich člověk taky neudělá kvůli rozměru všechno . stačilo by i vědět co za tip materiálu je v těch stěračích...

38

Re: Pružinová ocel

Kde tedle materiál koupit? To přeci není žádný problém. Prostě zeptám se ve slejvárnách, jakej materiál mi jsou schopni dodat. Ale pozor bna tolerance v normách. Kamarád kovář, se dodnes soudí se Stehlíkem z poldi Kladno o materiál. Ale je tady více slejváren, kde ti  vyroběj materiál podle požadovaná kvality a tvrdosti. Ale jak říkám, levnější je si koupit už hotovej matroš v požadované kvalitě.
Takže mé doporučení, zeptej se ve slévárnách, jaký materiál, takové a takové množství, takové a takové kvality, a za kolik a kdy dodaj.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

39

Re: Pružinová ocel

http://obchod.kinex.cz/scripts/podrobno … ?IDZ=11269  od 0,01mm až po 1,00
Měrka ventilová v dóze 1,00mm, délka 5000mm, šíře 13mm
http://obchod.kinex.cz/scripts/podrobno … IDZ=10026, myslím, že šířka by mohla 13 mm stačit, jinak se zde dají koupit i     Měrka ventilová  délka 120 nebo 200mm  http://obchod.kinex.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=9697

40

Re: Pružinová ocel

Měřítko ploché s přesahem 500x32x6mm, tř. přesnosti 2
Měřítko ohebné 500x15x0,50mm, tř. přesnosti 2
Měřítko ohebné 1000x20x0,50mm, tř. přesnosti 2
http://obchod.kinex.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=9663

41

Re: Pružinová ocel

jo s toho ocelového měřítka mám myslím taky ještě jednu planžetu a docela dlouho už sní pracuji ale raději používám spárové měrky

42

Re: Pružinová ocel

http://www.aukro.cz/item752531077_merky … listu.html
Měrky 0,05 - 1 mm, 20 listů, délka 100 mm(Číslo aukce 752531077)
Cena     69,00 Kč za kus
Dobrá cena +  Doporučená zásilka   50,00 Kč.
Vyplatí se koupit více a zaplatit jedno poštovné.

43

Re: Pružinová ocel

mno sem celkem na pochybách že e-shopy s lockpickerskim nářadim to dělaji z měrek ventilů nebo ocelovejch měřítek a většina uvedenejch věcí je budto dražší než už hotový nářadí nebo má špatnej rozměr každopádně si mě navedl na správnou cestu a už mam co potřebuju thx

44

Re: Pružinová ocel

Zas tak zbytečné to není, kdo nic nesežene, může si vybrat tady, samozřejmě to není na průmyslovou výrobu, ale pro toho kdo se začne o tuto zábavu zajímat, je to po stěračích celkem dobrý materiál. Samozřejmě se nemůže rovnat profesionálním nástrojum, ale na svoji vlastní výrobu pár kousků by to mělo stačit určitě. Síla od 0,05 do 1,5 mm obsáhne celou škálu naši potřeby a v případě nutnosti se i cena dá vydržet. Navíc to nekupuješ stále , ale jen na začátku nebo při zvláštním pokusném výtvoru.

45

Re: Pružinová ocel

Jen bych dodal, že většina planžet se neřeže laserem, ale jsou ražený. Je to na nich i vidět. Teď si nejsem jistý, ale myslím, že některý Petersony jsou dělaný laserem a o nikom jinym nevím. Btw si dokonce myslím, že je po vyražení/vyřezání ještě tepelně upravují. Kdo chce, může si to najít.

46

Re: Pružinová ocel

Mohu nabídnout měrky Toya. Od 0,05 - 1,0mm, 13 kusů. 0,05 - 0,10 - 0,15- 0,20 -0,25- 0,30 - 0,40 - 0,50 - 0,60 - 0,70 - 0,80 - 0,90 - 1,00 cena jedné sady 40,- poštovné bublínová obálka a doporučeně 30,-Celková cena něco mezi 75- až 80,- podle ceny obálky.

47

Re: Pružinová ocel

Mirek, dovoluji si mezi vás vstoupit, jenom pokud se týče ocelí. Jenom nerezových je nepřeberné množství,příklad potravinářská, chemická. žáruvzdorná ... a od každého ještě mnoho pddruhů. Ale jsou i nerezi kalitelné
např.17022 možno kalit až na 40 Rc, 17049 až na 50 Rc.
    Jinak základní třída oceli pružinové je pod označením 12 .... .Ne každá ocel je kalitelná. Podle druhu se kalí do oleje, horkého oleje. vody a na vzduchu.
  Při běžném kovářském nebo domácím kalení platí, že se ocel ohřeje na třešňovou barvu a zamočí. To je ocel zakalená na plno. Potom se ještě dle potřeby popouští. Popouštění se zase řídí barvou oceli.
  To bylo velmi zhruba, dále je ještě kalení banické, pdchazováním oceli a další zušlechťování napouštěním legujícími prvky.
  To je velmi velmi povrchně.  doufám, že se na mě za to  nevinadáte  čau M

48

Re: Pružinová ocel

Teď ti začnu nadávat tyto informace tu už byli kromě tych příkladů big_smile

http://vlastenci.cz/stah/obr/linky/czech12b.jpg

49 Naposledy upravil: mirkopirko (08.10.2009 18:53:32)

Re: Pružinová ocel

Vždy je třeba číst všechny příspěvky a nejlepší je začít tématem  "
JSTE ZDE POPRVÉ?
Co je to lockpicking. Proč to děláme. Jak začít. (Moderátoři: BKS, WiX)
jak začít " 
To platí o všech nových zájemcích.

50

Re: Pružinová ocel

doporučilbych FERONU a na internetu si zjistíš která provozovna ji ved. Mám pocit, že vHradec Králové
Ferda