1 Naposledy upravil: nordic (17.04.2010 16:53:55)

Téma: ABUS - ANTI BUMPING vložka XP2

Zdravim Vas, mam objekt ktory potrebujem mat velmi dobre zabezpeceny.
Do nebytoveho priestoru hladam kvalitnu vlozku. Mysliste si ze za ponukanu bezpecnost su to vyhodene peniaze ?
Bezpecnost je to co potrebujem riesit. Kedze uz ma vykradli pri pouziti zamku Evva za 1900.
Dakujem za dotaz.

http://www.bezpecnostni-zamek.cz/katalo … 0-nikl-i96

Mozno som to napisal ako amater. Ospravedlnujem sa. Ale amater som. Vyznam sa v inych veciach ako Vy smile
Diky

2

Re: ABUS - ANTI BUMPING vložka XP2

Jsem sice začátečník co se zámků týče a ohledně zvolené fabky neporadím, ale dle mého není zabezpečení objektu jen o "zámku". Techniky zlodějů včetně foto viz. http://forum.lockpicker.cz/viewtopic.php?id=223
Jakým způsobem se Ti tam dostali?

Re: ABUS - ANTI BUMPING vložka XP2

Jest-li chceš poradit, tak nejdříve musíš specifikovat ten objekt.  Jinak bude rada pouze všeobecná - kvalitní dveře, bezpečnostní kování, slušná vložka, přídavný zámek atd. Nesmíš zapomenout na okna, další vstupy a jiné.

Re: ABUS - ANTI BUMPING vložka XP2

Jo,jo, Tonda má pravdu.........

5

Re: ABUS - ANTI BUMPING vložka XP2

Ano schliesszylinder a Tonda mají naprostou pravdu ja znám třeba lidi co si na vstupní dveře do domu dávají strašně drahé a bezpečné zámky, ale už zapomínají na to, že mají ty dveře prosklený.  big_smile Takže stačí nějaký vetší kámen nebo dlažební kostka a jsi uvnitř.

6 Naposledy upravil: nordic (18.04.2010 03:15:05)

Re: ABUS - ANTI BUMPING vložka XP2

Takze. Dvere pouzivam Adlo. Ide o nebytovku. Su tam iba dvere. Z jednej strany a zozadu je hlina. Respektive zaklad budovy. Je to v podzemi. Z vedlajsej miestnosti je stena. Cize nechranena stena je iba z jednej strany. Bezpecnostne zarubne. Kovanie. Dvere Adlo Elite robene na mieru. Ale zamok ? Rozvrtali. Nemam tusenie cim.Dalej som si vsimol ze sa snazili navrtat dieru do zarubne tesne pri vlozke. Nemam tusenie preco.Chovam jedovate exoticke zvierata a vidim ze niekomu to lezi v zaludku. Neskorie prihodim foto tej rozvrtanej vlozky.

7

Re: ABUS - ANTI BUMPING vložka XP2

Osobně bych asi uvažoval nad mříží před dveřma a elektronickým zabezpečením. Možná poloha objektu umožňuje nerušenou práci a patří mezi ty kam se to vyplatí za každou cenu. Překonat se dá jakékoli zabezpečení, je to jen otázka času.

8

Re: ABUS - ANTI BUMPING vložka XP2

No, skutečně pokud je to někde kde můžou zloději v klidu vrtat a dělat neplechu, nepomůže ti žádná vložka. Ale samozřejmě jsou cesty jak jim to pěkně ztížit. Dobré dveře, kování a vložka je v tomto případě základ ztížení. Nechám Tondu a další profi zámečníky ať ti poradí co a jak.

Ale tu fotku toho rozvrtaného zámku sem rozhodně dej. To mě zajímá hodně.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

9 Naposledy upravil: fisa (19.04.2010 10:31:03)

Re: ABUS - ANTI BUMPING vložka XP2

Při brouzdání ADLO dveřmi jsem narazil na " certifikát Neprůstřelnosti FB1 ". Co to, je? Mohl by to tady někdo specifikovat??
A máme i my v čechách něco obdobného?

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

10

Re: ABUS - ANTI BUMPING vložka XP2

Tonda. Dik za profi odpoved. Konkretne mam 3 BT . Vyberal som to so znamym kvoli pojistovni. Mensie nepojistuju. Zarubne boli kupovane zvlast a su upevnene cca 30 cm skrutkami na kazdu stranu, aj zvrchu a zdolu. Vyberane ako bezpecnostne. Bohuzial. Je to na samote. Napadla ma kamera v nejakom bezpecnom obale priamo nad dverami a s reakciou na pohyb a zaslanim sms, GSM modul stoji asi 3 000. Takze stym by nebol problem. Mreza nieje spatny napad.
Ale nedokazem si predstavit nejak taky visiaci zamok ktory by bol v pohode. Ale moc som ich nepoznal. Budem rad ked mi sem date konkretne nejake produkty.
A otazka. Neviete preco vrtali aj do zarubne ? Dostali sa po beton a skoncili. Nic viac.

11

Re: ABUS - ANTI BUMPING vložka XP2

NO od tokozu jsou velice kvalitní například TOKOZ 114/60 http://www.tokoz.cz/shop/visaci-zamky-d … koz-11460/ a když si přikoupíš ještě nějaké uzamikatelné petlice nebo závory tak je to jejvhodnější zámek je zakrytý a těžko se s ním manipuluje ale nevím co taková závora od Tokozu vydrží ale Tonda ti to řekne  smile

12

Re: ABUS - ANTI BUMPING vložka XP2

Do zárubní se vrtá,  aby se odtlačila střelka nebo závora zámku, byly to asi nějací pošukové, kteří neznají systém zámku a tak zkoušely. Po navrtání zjistily že je tam beton a nikam se nedostanou

13 Naposledy upravil: fisa (19.04.2010 21:10:53)

Re: ABUS - ANTI BUMPING vložka XP2

nordic napsal:

Ale nedokazem si predstavit nejak taky visiaci zamok ktory by bol v pohode. Ale moc som ich nepoznal. Budem rad ked mi sem date konkretne nejake produkty.

A co se takhle poohlédnout ve firmě ABLOY ? Velice dobré visací zámky, ale musíš je nějak přikrejt. Mě pořad někdo vylomil, nebo štípnul visák, a když už to byl třetí, tak jsem začal vymýšlet překrytí visáku a taky petlice. Výsledek ale nafotím až pojedu okolo paneláku, kde to mám namontovaný.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

14

Re: ABUS - ANTI BUMPING vložka XP2

No rozhodně pro venkovní podmínky je vhodný diskový zámek a když bude v petlici tak si myslím že to dá hodně práce to nějak rozflákat ale všechno ti můžou přeříznout nebo nějak jinak rozbít to je jenom otázka času

15

Re: ABUS - ANTI BUMPING vložka XP2

Vážený příteli,
zajímalo by mne jakým způsobem Vás vykradli - vloupání přes vložku, nebo přes dveře nebo přes zámek pak se můžeme bait o tom jak dál

16

Re: ABUS - ANTI BUMPING vložka XP2

Nechci se někoho dotknout, ale na tuto otázku tazetel již odpověděl viz. hore - odvrtání vložky   smile

17

Re: ABUS - ANTI BUMPING vložka XP2

Já myslím že ten TOKOZ není dobrý nápad... Přeštípnout asi nepůjde lehce, ale vyhmat určitě v pohodě. Nebo se pletu? Jak je to s těma TOKOZama, jsou i nějaké "nepřemožitelné" ?

...učením k povznesení...

18

Re: ABUS - ANTI BUMPING vložka XP2

No spíš jde o to kdo to vyhmatat umí, protože si spíš myslím že když mu na poprvé odvrtali vložku tak si myslím že příště to bude taky destruktivním způsobem

19

Re: ABUS - ANTI BUMPING vložka XP2

To asi máš pravdu že to je asi vše co proto může člověk udělat a když tam dá nějaké elektronické zabezpečení které začně houkat třeba po 20 sekundách od otevření dveří a nezadají správný kód (tak to mám udělané já že po 20 sekundách otevření dveří a nezadaný kód tak začne houkat a alarm mě volá na mobil) tak si myslím že je to docela vystraší takže raději utečou něž aby hledali kde to houká aby to taky rozřezali  big_smile