1

Téma: Vložka nejde vyndat

Zdravím. Potřeboval jsem vydělat vložku, ale už když jsem ji odemikal, šlo to na jednom místě při obou západech strašně z tuha (musel jsem otvírat nožem a kombinačkama). Nevím esi to nebylo třeba tím, že se zasouval trn.
No vyšroubil jsem ji, a z jedné strany ještě jednou pootočil na odemknutí, ale asi ve 30 stupních se zasekla a šlo hábat jenom v rozmezí asi 20-ti stupňů.
Tak jsem vložku picknul z druhé strany, a ten samej problém. Pak mi došlo, že když jednu stranu picknu, druhá se točí naprázdno, tak jsem se vrátil k první straně a silou jsem ji teda otočil zpátky. Jenže s tou druhou stranou teď za boha nemůžu pohnout o víc, než těch 20 stupňů.
Nevíte co s tím? Díky.

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

2

Re: Vložka nejde vyndat

Přemyšlel jsem, že by to mohlo mít něco dočinění ze spojkou, když totiž otevřu tu stranu, která otevřít jde, tak nemusím mačkat spojku. Vložku jsem rozdělanou neměl, tak nevím jak tam ta spojka vypadá. 
Ale nevzpomenu si, jestli ten zámek měl spojku nebo ne  roll

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

3

Re: Vložka nejde vyndat

Zatím všechny oboustranné vložky mají spojku.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

4

Re: Vložka nejde vyndat

fisa napsal:

Zatím všechny oboustranné vložky mají spojku.

Jo? tak to je pro mě novinka. Kdesi jsem četl "většinou je potřeba zatlačit spojku"
A tys měl vložku rozdělanou že? Jakej má ta spojka tvar?

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

5 Naposledy upravil: fisa (11.11.2011 23:06:31)

Re: Vložka nejde vyndat

Záleží, jestli stará FAB nebo nová FAB.
Stará spojka je takové U a nová je takový jakoby dvojdílný motýlek, ale to chce nafotit, teď nemám žádnou rozdělanou, ale v pondělí nafotím.
Taky je asi problém, co si kdo představuje pod názvem spojka, tak aby bylo jasno, spojka je proto, aby zapadla do zubu ( někdo tomu říká palec ) a šlo s tím ovládat závoru zadlabacího zámku vpodstatě přes bubínek a klíč.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

6

Re: Vložka nejde vyndat

Já to chápu tak, že z jedné strany se ta spojka zatlačí a vyjede na  druhé. A když vyjede, tak ta spojka propojí tu stříbrnou část se zlatou, a proto nejde pootočit.

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

7

Re: Vložka nejde vyndat

fisa napsal:

Záleží, jestli stará FAB nebo nová FAB.
Stará spojka je takové U a nová je takový jakoby dvojdílný motýlek, ale to chce nafotit, teď nemám žádnou rozdělanou, ale v pondělí nafotím.
Taky je asi problém, co si kdo představuje pod názvem spojka, tak aby bylo jasno, spojka je proto, aby zapadla do zubu ( někdo tomu říká palec ) a šlo s tím ovládat závoru zadlabacího zámku vpodstatě přes bubínek a klíč.

Tak už to máš rozdělany???

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

8

Re: Vložka nejde vyndat

to jo, jen mi to vypadlo z hlavy, takže se to pokusím zítra nafotit

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

9 Naposledy upravil: Dr.DOX (20.11.2011 23:13:23)

Re: Vložka nejde vyndat

Tak to bych byl moc vděčný smile

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

10

Re: Vložka nejde vyndat

Tak tady je stará spojka:
tn_stará_spojka.jpg
a tadyhle zase nová:
tn_nová_spojka.jpg

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

11

Re: Vložka nejde vyndat

s tou novou spojkou se dá zasunout a otočit klíčem i když je z druhé strany zasunutý a pootočený klíč?

12

Re: Vložka nejde vyndat

NE, to se pak menuje prostupová spojka.
Tydle dvě, co vidíš na fotkách, tam klíč přesouvá spojku z jednoho bubínku ( válce ) na druhý, takže při zasunutém klíči nejde otočit zubem z druhé strany.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

13

Re: Vložka nejde vyndat

fisa napsal:

Tak tady je stará spojka:
tn_stará_spojka.jpg
a tadyhle zase nová:
tn_nová_spojka.jpg

No too čumim.. To sem si teda takhle vubec nepředstavoval.
V bubínku se pak tlačí jenom jakoby na tyčinku? (myslím u té staré)
Vůbec z toho nechápu jaktože když se to zasekne, že to chce zmáčknout spojku, že to jde pootočit spátky

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

14

Re: Vložka nejde vyndat

v bubínku tlačí klíč na střed podkůvky ( spojky ), ale u delšího bubínku je tam ještě kolík, jako je blokovací kolík, cca 5 mm dlouhý.
U nové spojky klíč tlačí na ( oboustranou ) spojku, a vždy tu spojku přetlačí tak, aby zabírala v zubu stranou kde je klíč.

Jinak doporučuji jednu vložku obětovat a rozebrat. Určitě ti to pak pomůže pochopit o co v tom jde. Jinak návod na rozebrání vložky je na lockpick.cz v oddělení videa.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

15

Re: Vložka nejde vyndat

jak taková prostupová spojka vlastně vypadá?ještě jsem neměl rozebranou vložku s prostupovou spojkou

16

Re: Vložka nejde vyndat

big_smile Já taky ne, nic si z toho nedělej

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

17 Naposledy upravil: fisa (30.11.2011 09:41:56)

Re: Vložka nejde vyndat

Jo, na výkresu to vidím, ale myslel sem, vzít si ji do ruky a tkz OTLAPKAT si to.

Jinak tady je rozkres spojky klasické, a ta prostupová má na tom nýtku pružnku big_smile
tn_spojka.JPG

Při ceně 4,17 euro za ks ( musíš jich ale koupit minimálně 10 ks, jinak ti to neprodaj ) to je zbytečný luxus to mít doma na semeno.
Jen pro názornost klasická spojka stojí 1.33 eur / ks

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

18

Re: Vložka nejde vyndat

No já z toho teda nic moc nedokážu vyčíst  hmm

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

19 Naposledy upravil: fisa (30.11.2011 19:04:23)

Re: Vložka nejde vyndat

to bys právě musel mít rozdělanou vložku, aby jsi v tom něco viděl
Tady z toho obrázku je vidět jak spojka , tak zub, do kterého vlastně zapadá. No a ten nýtek je žlutej, takže si představ, že ta spojka je dělaná podobně, akorát z tenčího materiálu a je mezi oběma segmenty ještě pružinka, ( škoda že nemám fotku prostupový spojky, tam by to bylo vidět jasněji ).
tn_spojka.jpg

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

20

Re: Vložka nejde vyndat

fisa napsal:

to bys právě musel mít rozdělanou vložku, aby jsi v tom něco viděl
Tady z toho obrázku je vidět jak spojka , tak zub, do kterého vlastně zapadá. No a ten nýtek je žlutej, takže si představ, že ta spojka je dělaná podobně, akorát z tenčího materiálu a je mezi oběma segmenty ještě pružinka, ( škoda že nemám fotku prostupový spojky, tam by to bylo vidět jasněji ).
tn_spojka.jpg

Asi už to chápu. A dokážu si aj představit proč se bubínek sekne a musí se spojka zmáčknout.
Prostě se točí naprázdno, ale aby točila zubem musí se spojit bubínek se spojkou.
Takže když mám tu vložku co se sekla, tak z té strany co se nesekla mám držet spojku, protože tam třeba j epružinka? Ale tuším že to z té strany zmáčknutí spojky nechce

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."