1

Téma: Nový zámek

Zdravíčko. Poradili by jste mi jakou koupit vložku na hlavní dveře?
Chtěl bych něco bezpečného a s odemikacím caplíkem.
Díky za rady smile

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

2 Naposledy upravil: iprth2748 (02.02.2012 21:51:00)

Re: Nový zámek

Myslíš s knoflíkem?do kterých dveří myslíš přesně?protože pojem hlavní dveře má mnoho významů wink


jo a jakou máš cenovou hranici? smile

3

Re: Nový zámek

iprth2748 napsal:

Myslíš s knoflíkem?do kterých dveří myslíš přesně?protože pojem hlavní dveře má mnoho významů wink


jo a jakou máš cenovou hranici? smile

Nevím jak to myslíš do jakých dveří. myslíš délku zámku?
Hranici vůbec nevím kolik by to tak mělo stát, to bych potřeboval poradit od vás, kolik bych měl dát, abych měl něco bezpečnyho

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

4

Re: Nový zámek

Začal bych tak na FAB 2000 , to bych si tak zhruba představoval i na svých vchodových dveřich, ale díky tomu, že chci na stejný uzávěr vše, takže kůlny a v práci i vysáky na skříňkách, tak mám jen FAB 200. Bylo by to móc drahé, to je ale zbytečné, když je v baráku furt někdo doma.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

5

Re: Nový zámek

To jsem si přesně představoval

Ale mám další problém big_smile Zkoušel jsem tu starou vyndat a změřit ji, ale jaksi mě to nejde.
Mám takovy ty dveře se západkama po celych dveřích.
Nefunguje to tam nějak jinak, nemůžu to třeba vyndáním poškodit?

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

6 Naposledy upravil: iprth2748 (03.02.2012 18:48:23)

Re: Nový zámek

pokud ti jde těžko vytáhnout z dveří tak zřejmě budeš muset sundat kování protože pravděpodobně je na vložce dost natěsno

7

Re: Nový zámek

iprth2748 napsal:

pokud ti jde těžko vytáhnout z dveří tak zřejmě budeš muset sundat kování protože pravděpodobně je na vložce dost natěsno

nejde s ňou ani hnout

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

8

Re: Nový zámek

Určitě tim nic nezkazíš, jak ti radí Iprth, sundej kování a pak to zkus vyndat.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

9

Re: Nový zámek

Bojím se abych tím nepokazil tu vzduchotěsnost

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

10

Re: Nový zámek

jakou vzduchotěsnost?takové kování jsem ještě neviděl,to slyším poprvé. hmm pokud ty dveře nemáš vystaveny vnějším vlivům tak se nemáš čeho bát.

11

Re: Nový zámek

tak ty dveře musí nějak těsnit ne?

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

12 Naposledy upravil: iprth2748 (03.02.2012 22:33:19)

Re: Nový zámek

dveře těsní těsnění po obvodu dveří ne přes kování.dej to kování dole a zkus potom vytáhnout tu vložku,nemáš se vůbec čeho bát.já když měním vložku tak také musím dát vždy dole kování protože bez toho by mi vložka nešla ven

13

Re: Nový zámek

Sundáním - odšroubováním kování, vůbec nic nezkazíš, ba naopak, lépe se vyndavá a vkládá vložka.
Dveře těsní těsněním, většinou nějaká guma nebo podobně, a jestli se bojíš, že porušíš dvojsklo, tak se ničeho neboj, na to to určitě nemá vliv. Otevři si ty dveře a koukni kde je těsnění. Je úplně mimo zadlabací zámek, natož vložku.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

14

Re: Nový zámek

fisa napsal:

a jestli se bojíš, že porušíš dvojsklo, tak se ničeho neboj


on nemá prosklené dveře

15

Re: Nový zámek

tak to mi nějak zabředlo v tý dlouhý debatě

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

16

Re: Nový zámek

Mám smile ale ne dvojsklo.
Díky za ujištění, zítra to zkusím  smile

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

17

Re: Nový zámek

No co zkusil si?

18

Re: Nový zámek

Chtěl jsem to oddělat, ale není tam žádnej šroubek na kování. (to musím oddělat kliku?)
Ale kování není namáčkly na vložce, tak jsem ještě znova zkusil tu vložku jenom vysunout, ale chová se jaksi divně. Není to tak jako normálně, že půlku točím, a pak cítím že se zapřáhne a tahá s mechanizmem, ale při jakymkoliv pohybu se ozívá zvuk až někde u kliky hmm

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

19

Re: Nový zámek

pomohlo by mi,kdyby si to kování i dveře celkově abych viděl jaký tam máš zámek nafotil.musí být nějaká cesta jak ji dostat ven.vyfoť i kování i zámek ať vidím o co se vlastně jedná

20 Naposledy upravil: Dr.DOX (04.02.2012 22:04:20)

Re: Nový zámek

Stačí takhle? http://forum.lockpicker.cz/userdata/Dr.DOX/im_DSC_0098[1].JPG

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

21 Naposledy upravil: iprth2748 (04.02.2012 22:24:45)

Re: Nový zámek

ještě si mohl vyfotit ty dveře z boku aby bylo vidět i upevňovací šroub cyl.vložky (o to mi hlavně jde).podle mě je to kování řešeno tak,že z vnitřní strany je to krytka,kterou když dáš dolů,tak jsou pod ní upevňovací šrouby.ještě když můžeš vyfoť ty dveře z boku aby bylo vidět i zadlabávací zámek a uvidíme

22

Re: Nový zámek

http://forum.lockpicker.cz/userdata/Dr.DOX/im_DSC_0101[1].JPG

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

23

Re: Nový zámek

nevím jestli si to dělal správně,ale takto to musí jít:vyšroubovat upevňovací šroub cyl.vložky,vložíš do vložky klíč,pootočíš jím (podle toho na které straně má vložka zub) a vložka by měla jít snadno ven pokud to i tak nepůjde tak pak to bude buď kvůli kování nebo tam není něco v pořádku.zkus to ještě jednou takto jak jsem to rozepsal a když to i tak nepůjde,tak poslední možnost je dát dole to kování.doufám že už víš jak ho sundat

24

Re: Nový zámek

No ale právě je problém, že v normálních dveřích, když je trn dole, tak jede na prázdno, ale tady mi přijde že hýbe mechanizmem celo dobu

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

25

Re: Nový zámek

vidím to tak že jedinou cestou bude asi tedy sundat to kování abys viděl přímo na zámek.to je již pravděpodobně poslední možnost.přece když tam ta vložka šla namontovat,tak musí jít i odmontovat.jinak to nevidím