1

Téma: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

Dobrý den,
dlouho se dohadujeme s kamarádem, zda je možné klasicky odemknout zamčené dveře, v nichž je z druhé strany klíč, který je otočený do vodorovné polohy.
Proto bych se Vás ráda zeptala, zda to možné je a případně jakým způsobem.
Předem děkuji a přeji krásný den smile

2

Re: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

Pokud jde o vložku s obyčejnou spojkou,tak když je klíč ve vložce zasunutý a pootočený,tak z druhé strany není možne zasunout klíč až na doraz.

Pokud je ve vložce klíč pouze zasunutý a není pootočený,tak když zasuneš klíč z druhé strany do vložky,tak ten klíč částečne vytlačíš ven.

Pokud máš vložku s prostupovou spojkou,tak můžeš zasunout a pootočit klíčem z obou stran najednou. smile

3

Re: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

Pokud je klíč z druhé strany a pootočený i tato vložka jde odemnkou bez poškození a to několika způsoby.Pokud to nejde přes vložku jde zámkový systém odemnout ještě jiným zpusobem a rovněž nedojde k požkození vložky.

4

Re: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

A to jako jak? Přes tu spojku to neotočíš.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

5 Naposledy upravil: j.kolej (02.01.2013 18:56:01)

Re: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

nissei napsal:

Pokud je klíč z druhé strany a pootočený i tato vložka jde odemnkou bez poškození a to několika způsoby.Pokud to nejde přes vložku jde zámkový systém odemnout ještě jiným zpusobem a rovněž nedojde k požkození vložky.

To by mě také zajmalo jak jinak to si nedovedu představit popiš nafoť a upni ať se všichni poučíme.

6

Re: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

Jedna z možností je když máš další klíč tak ho seřízneš po délce a upiluješ špičku klíče strčíš ho do bubínku v horní odřezané části klíče zastrčíš do bubínku jehlu třeba tu nejtenčí na špíz pomalu otáčíš bubínkem až jehla zapadne do otvoru v palci a pak otevřeš. ( když je to palec s vidličkou je to snažší když je to palec se spojkou musíš víc tlačit na tu jehlu) To je jeden z mnoha způsobů.

7

Re: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

nissei napsal:

Pokud je klíč z druhé strany a pootočený i tato vložka jde odemnkou bez poškození a to několika způsoby.Pokud to nejde přes vložku jde zámkový systém odemnout ještě jiným zpusobem a rovněž nedojde k požkození vložky.

Jakým???

8

Re: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

Druhý způsob je třeba za požití multipiku nebo planžet otevřít bubínek a zase strčit jehlu a otáčet až jehla zapadne a pak odemknout.Jiný už náročnější způsob (na nářadí)jetakzvané otvírání přes systém a to spočívá v navrtání dvou děr vedle kování jedna na závoře a druhá na západce závory zadlabávacího zámku rovněž otevřeš bez poškození vložky akorát musíš zatmelit dveře nebo pod kování instalovat krycí plech.

9

Re: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

Jenže jak ti jehla propojí tu FAB spojku. Tam není žádné místo kde by mohla pořádně projít.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

10

Re: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

Morene úplně normálně budeš otáčet palcem když je tam motýlková spojka tak to jde hůř když tam jsou vidličky je to lepší ta jehla ti zapadne do drážky vidličky.Také záleží zda je z druhé strany velký svazek klíčů nebo jen jeden klíč když je tam větší svazek musíš vyvinout větší sílu tohle děláme deně aspoň dvakrát.(hlavně musíš otočit bubínkem který otevřeš planžetou nebou tím seříznutým klíčem když je kmání já osobně to většinou dělám multipickem)

11

Re: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

jo a klidně ti to předvedem na srazu

12

Re: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

nissei napsal:

Druhý způsob je třeba za požití multipiku nebo planžet otevřít bubínek a zase strčit jehlu a otáčet až jehla zapadne a pak odemknout.Jiný už náročnější způsob (na nářadí)jetakzvané otvírání přes systém a to spočívá v navrtání dvou děr vedle kování jedna na závoře a druhá na západce závory zadlabávacího zámku rovněž otevřeš bez poškození vložky akorát musíš zatmelit dveře nebo pod kování instalovat krycí plech.

Navrtání zadlabáku dělám když je kování R1. Jenomže nikdy nevíš jakej zadlabák tam je (HOBES, FAB, BRANO) pokaždý je třeba vrtat západku někde jinde.

13

Re: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

Nissei kde děláš? Že máš tolik práce?Chtěl bych také dělat v tomto oboru jen nemohu najít nikde kde by brali ani nevím jek to hledat poradí někdo? big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile

14

Re: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

Vrtněš 4 díru a vidíš když už vrtáš to je to poslední řešení když tam uděláš větší nebo jinde je to jedno stejně tam dáš potom krycí plech.

15

Re: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

Nissei: Tak to testnu. Rád si to případně na srazu nechám ukázat. smile

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

16

Re: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

Jo jo testni rádi ti to předvedem je to jednoduché jinak by chtělo aby sem chodilo trochu víc lidí protože na lockpicku mi mažou příspěvky tak bych rád diskutoval tady

17

Re: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

Ahoj ještě jsem nešel jeden způsob. U zámku kde je spojka nýtována dutým nýtem / mám dojen že jsen na to narazil u vložky hobes/prostrčil jsem skrz zámek ocelový drátek s malým zobáčkem až ke klíči na druhé straně a drátkem jsem otáčel až se zachytil a otočil bubínkem i s klíčem.

18

Re: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

Mirek napsal:

Ahoj ještě jsem nešel jeden způsob. U zámku kde je spojka nýtována dutým nýtem / mám dojen že jsen na to narazil u vložky hobes/prostrčil jsem skrz zámek ocelový drátek s malým zobáčkem až ke klíči na druhé straně a drátkem jsem otáčel až se zachytil a otočil bubínkem i s klíčem.

Šmárjápannosvatohostýnská jak toto tě napadlo a jak malej musel být ten zobáček?

19

Re: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

Ahoj. Když dutý nýt má dirku 2 mm tak tam máš místa při průměru drátu 0,8 mm kolik chceš. A to nejsem gynekolog.

20

Re: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

nissei napsal:

Druhý způsob je třeba za požití multipiku nebo planžet otevřít bubínek a zase strčit jehlu a otáčet až jehla zapadne a pak odemknout.Jiný už náročnější způsob (na nářadí)jetakzvané otvírání přes systém a to spočívá v navrtání dvou děr vedle kování jedna na závoře a druhá na západce závory zadlabávacího zámku rovněž otevřeš bez poškození vložky akorát musíš zatmelit dveře nebo pod kování instalovat krycí plech.

Tak jsem jel dnes na zlomený klíč a tam to kování s boulí. Vspoměl jsem si na to jak jsi zde psal že vrtneš díru vedle kování. vyvrtal jsem dvě díry vpravo a pohyboval tím železem nahoru a dolú. nakonec jsem kování odříznul, jako pokaždý. Kam mám příště vrtat tu druhou díru. 4vrták je asi malej? Díky za odpověd. Zde na foru se hodně dozvídám dělám zámky asi rok u firmy a tam mi nic kolegové neřeknou. Je mi blbé řezat kování při každé blbosti.

21

Re: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

U jaké firmy děláš a jak jsi se tam dostal?

22

Re: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

Pokud si měl ty dveře zabouchlé proč si nezvolil třeba kartu nebo pružinu a když ti to nejde těmíto způsoby tak dirkou na střelku zámku.Pokud máš zamžčeno a kování bez překrytí použij třeba zvonek prostě možností je mnoho řezání kování jsme u nás ve firmě více jak 4 roky neprováděli. Také lze kování překonávat třeba pomocí tohoto přípravku.http://www.youtube.com/watch?v=Lvhf7npdV24

23

Re: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

To je super vec kde se to da sehnat ahlave za koli? To odvrta fabku přez tu skviru v bouli? pokud ne tak to vrtaš do škviry. vrta to i do te uzke kam nestrčíš multloka? Kam to vrta protože kalenou podložku navolno neodvrtaš bude se ti tam mlejt. K zamkum jsem přišel nahodou když nas propustili ve škodovce dělal jsem tam od školi. zamky me bavi je to jina vec nez stale dokola svařovat konstrukce. aspon se neušpinim hihi. a jeste se chci zeptat kam mam vrtat do zamku protože pani mela zlomený klíč a bylo zamceno, klič byl asi jinej a nešel vindat. vrtal jsem vpravo vedle boule a když jsem šroubovakem nadzvedl plech stale mi padal dolu byl na pružine.

24

Re: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

Petře jestli tě tahle práce baví tak až bude nějaký sraz tak se přijeď podívat nebo se přihlaš k lockpickerům tam se pořádají pořád nějaké akce

25

Re: Otevření zámku klíčem, když je klíč z druhé strany

klidně se rát přihlásím kdyžse tam něco naučím. našel jsem na internetu http://shop.locksmith.cz/page.html?id=36 mošnost kurzu na otevřený dveří. vipadá to zajímavě asi se tam přihlasim aď se neco naučím. koukal jsem na fotky a je to zajimaví. Stale mi vrta hlavou kde mam vrtat vedle tý boule na R1 stale mi padá plech dolu a taky kam to vrta to modre co maá ten človíček v ruce kdyš vrtal do R1. diky nissei