1

Téma: Výroba klíče podle počítačové předlohy

Zdravím,
zajímalo by mě, jestli mi v nějakém zámečnictví vyrobí klíč (FAB FB20RX) podle počítačové předlohy (obrázek vyrobený ve Photoshopu).
A ne, nechci se nikomu vloupat do bytu. Je to klíč od našeho sklepa, ale nechci z určitých důvodů, aby ostatní spolubydlící věděli o tom, že tímto klíčem disponuji smile
Díky.

2

Re: Výroba klíče podle počítačové předlohy

určitě jde vytisknout ve skutečné velikosti, změřit zářezy ( jednotlivé hloubky uzávěru ) a podle kodovací tabulky přinést do zámkařství kód, podle kterého ti vyříznou úplně nový originální klíč.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

3

Re: Výroba klíče podle počítačové předlohy

Ovšem předpokládám, že ten kódovací vzor není moc veřejně dostupný... Nebo poradí mi někdo, co mám přesně hledat?

4

Re: Výroba klíče podle počítačové předlohy

No, začal bych tím, že se zeptám v nějakém zámečnictví, jestli ten klíč vůbec takhle vyrobí. Nestačí totiž jen hloubky uzávěru, ale také profil.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

5

Re: Výroba klíče podle počítačové předlohy

Ahoj pokud máš obrázek ve formátu JPG či Jpeg tak v zámečnictví kde mají stroj DEZMO tak ti klíč dle fotky mohou vyrobit.Dej ho na flešku.Běžně se to neprovádí ale jde to mám to odzkoušené neboť tento stroj vlastním.

6

Re: Výroba klíče podle počítačové předlohy

Tak ten kódovací vzor zářezů už jsem našel (tady na fóru).

Moren napsal:

No, začal bych tím, že se zeptám v nějakém zámečnictví, jestli ten klíč vůbec takhle vyrobí. Nestačí totiž jen hloubky uzávěru, ale také profil.

Ten klíč je FAB FB20RX. Abych se znova blbě zeptal, jak z toho poznám profil? smile Je to profil FAB 32R? A ten profil taky říká, že je ten klíč delší (6 cm)?

nissei napsal:

Ahoj pokud máš obrázek ve formátu JPG či Jpeg tak v zámečnictví kde mají stroj DEZMO tak ti klíč dle fotky mohou vyrobit.Dej ho na flešku.Běžně se to neprovádí ale jde to mám to odzkoušené neboť tento stroj vlastním.

No já to nejdřív zkusím s tím kódem, snad to nebude takový problém...

7

Re: Výroba klíče podle počítačové předlohy

Klíč je podle nákresu shodný s tímto. Takže profil je asi 32R1.

8

Re: Výroba klíče podle počítačové předlohy

jj, zkus to kdyžtak s tím kódem a jinak bych se obrátil na Nisseie. smile

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

9

Re: Výroba klíče podle počítačové předlohy

Změř šuplerou hloubky zářezů a normálně ti ho říznu.

10

Re: Výroba klíče podle počítačové předlohy

V pořádku, s tím kódem nebyl žádný problém. Snad bych jenom dodal, že se hloubka zářezů musí měřit od "vyvýšeniny" na "hřbetu" klíče (výška 0,1 - 0,2 mm). Nevím, zda už polotovar klíče obsahuje tu "vyvýšeninu", ale bylo by logické, kdyby se hřbet klíče zabrousil až při broušení zářezů.