1 Naposledy upravil: feferonka (17.07.2014 23:42:08)

Téma: Pomoc pri výmene zámku

Zdravím, potrebujem poradiť pri výmene vložky a tiež celého zámku na železných dverách. Starú vložku som odvrtal no ani tak sa mi nepodarilo dvere odomknúť.. vložil som dnu starú a nijakým spôsobom to nešlo. Chcem vymeniť celý zámok. Čo by ste mi poradili ? Ako dvere odomknúť ? Vložka čo je na obrázku je nová.. dá sa vybrať.
http://nettsted.eu/b.jpg

2

Re: Pomoc pri výmene zámku

V první řadě bych sundal to rozvrtané kování (proč jsi ho rozvrtával?) a vyndal vložku.
Pak bych do zámku všemi dírami nastříkal spoustu WD40 a nechal to den působit - pak třeba půjde zarezlý či zatuhlý zámek rozhýbat.

3

Re: Pomoc pri výmene zámku

Ako mám daž dole kovanie, keď klučky sa dať dole nedajú ? Vložka sa dá vybrať, je tam len nasunutá už tá nová skúšal som pomocou nej otvoriť no nejde to.. Kovanie je rozvrtané lebo som musel rozvrtať uplne celú vložku lebo nechcela povoliť. Neviem si s tým rady. Neviem sa dostať ani k jazýčkom. Skúšal som potočiť vnútri šrobovákom, novou vložkou no nič, namesto toho som zlomil 1 klúč.

4 Naposledy upravil: fisa (18.07.2014 21:17:40)

Re: Pomoc pri výmene zámku

Jak ti rádi tfuk. Hodně, ale opravdu hodně spreje, je jedno jestli wd40 nebo jemu podobný rezojed, nebo co hodně vzlíná. Dříve se na takovydle zatuhlosti používala červená brzdová kapalina, ale dnes je plno výrobků co se na to dá použít. Klidně to nech 2 až 3 hodiny působit a zopakuje to. Asi to nebylo dlouhou dobu používané tak to pak takhle dopadne. Na odemykání zapadky se používá zahnutý šroubovák, nebo "STAVEBNÍ KLÍČ" viz stránky www.locksmith.cz . Dá se to ale i vyrobit z kulatiny průměr 16 mm ( popřípadě šroubu M16 a nasadit klíč big_smile ) a na to přivařit zub ( třeba právě že ty odvrtaný vložky )

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA