251

Re: Vložky FAB

Tak v té době podle mě nikdo nevěděl, co je to lockpicking, takže se tomu nevěnovala pozornost big_smile

252

Re: Vložky FAB

Tak krátce shrnu značení cylindrických vložek FAB. Od začátku výroby /cca. 1935/ do začátku 60-tých let byly vložky značeny měsícem /1 až 12/ a koncovým dvojčíslem roku. Na obrázku v předchozím příspěvku je vložka vyrobena v září 1955. Do roku 1970 se asi neoznačovaly výrobky a od roku 1971 podle uvedeného kódování. V červnu 2000 se začalo se značením "BT" a číslicí 2 až 4 /označení bezpečnostní třídy/, od prosince 2001 písmeny "PB" a od prosince 2002 pak "pb" s číslicí označují stupeň pyramidy bezpečnosti

253 Naposledy upravil: tfuk (09.07.2014 14:45:25)

Re: Vložky FAB

fisa napsal:

No jasně protože to dříve vrtali menším průměrem. Zatím do všech 2020 ale i 2018 vleze vrtat 3,1 mm, větší jsem nezkoušel.  No a  RBC  kolík  má 3,2 mm, tak bych tak odhadl 3,4 mm vrtání.

iprth2748 napsal:

Přesně,v současnosti má tělo vrtání 3,4 mm (aby tam vešel RBC kolík) a bubínek 3,1 mm (aby se RBC kolík měl o co zaseknout).

Zatím všechny 2018, které jsem kvůli RBC převrtával, byly původně vrtané ø 3,2 mm (těla i bubínky). Mimochodem, v pohodě tam jdou kolíky EVVA, které mají ø 3,1 mm.
A RBC, které jsem nakoupil, mají ø 3,33 mm.
Vrtám pro ně 3,4 ale radši bych vrtal 3,45 (kdybych takový vrták měl), jdou tam dost natěsno.

Edit: tak už ho mám objednaný :-)

254

Re: Vložky FAB

tfuk napsal:

...
A RBC, které jsem nakoupil, mají ø 3,33 mm.
Vrtám pro ně 3,4 ale radši bych vrtal 3,45 (kdybych takový vrták měl), jdou tam dost natěsno.

Edit: tak už ho mám objednaný :-)

Dělal jsem teď cutaway z FAB 1000, takže můžu doplnit info o vrtání.
Kanálky v těle vrtané zdola ø 3,40 mm, spodní 4 mm ale jsou ø3,45 mm. Tam je pak nalisovaný Ms špunt ø3,50 x 3,8 mm.

255

Re: Vložky FAB

Ahoj chtěl jsem toto napsat už dříve ale nedostal jsem se k tomu FAB 1000 a postraní důlky nějak jsem nepřišel na to proč tam jsou  protože mimo to že když tam strčíte jiný klíč s jinou sestavou důlku tak je to k ničemu v jední dirce z boku kulička a v druhá špičatý cosi které funguje jen když v kliči je malej nebo žádnej dulek nepochopil jsem smysl

256

Re: Vložky FAB

Účelem té opičárny je v prvé řadě formálně splnit požadavky na certifikaci ve 4.BT, tj. dát tam šestý rozlišovací/zádržný prvek. Funguje to tak, že pokud v klíči není v místě toho čudlíku důlek, tak se ten čudlík při otáčení válcem neschová a zabrání tak otáčení.
Dalo by se to brát vážně, kdyby naopak důlek v klíči na místě, kde důlek být nemá, znamenal zablokování válce o stavítko, a kdyby FAB hodil na trh více variant osazení čudlíky (ve 3 pozicích je celkem 8 možností, kam je dát a nedat, a FAB pokud vím prodává jednu jedinou). Takhle je to leda pro srandu králíkům.

257

Re: Vložky FAB

Přesně proto o tom píšu jako mě to přijde naprosto o ničem no dobrá je to náhrada za control taky to tak vypadá alespoň že mají už ochráněný profil u controlu to spoustu lidi nasralo když profil padl

258

Re: Vložky FAB

Na ochráněné profily už dneska věřím asi tak jako na Mikuláše s čertem.

259

Re: Vložky FAB

Narazil jsem na vložku FAB a otázka zní: Je to vložka FAB 2018 s profilem 25K?Protože pokud ano, tak to bylo poprvé, co jsem viděl FAB-ku s profilem 25K big_smile

http://forum.lockpicker.cz/userdata/iprth2748/Fab%202018%20-%2025K/im_Fotografia_%C4%8D.2639.jpg
http://forum.lockpicker.cz/userdata/iprth2748/Profily%20FAB/im_2018.jpg

260

Re: Vložky FAB

stáhl jsem si fotku a upravil  protože  se na to nedá koukat moc tmavé a vypadíto že jsi měl štěstí

261

Re: Vložky FAB

Zajímalo by mě, že jak dlouho se tento profil dělal, jelikož není moc k vidění smile Možná se zeptám majitele, že jestli mi tu vložku může nechat a já mu koupím novou protože pochybuji, že na tento profil ještě někdy narazím big_smile

262

Re: Vložky FAB

tak asi moc ne já za cca 10 let v zámečnictví jsem ho nepřidělával  ale polotovary jsme měli

263

Re: Vložky FAB

Dělám klíče 10 roků a ještě jsem ho neviděl a nemám ani polotovar.

264

Re: Vložky FAB

Mě tehdy ani nenapadlo brát si polotovar :-(

265 Naposledy upravil: marficek.119 (01.04.2018 21:17:40)

Re: Vložky FAB

Zdravím, nevím zda se to konkrétně sem hodí, ale někdo poptával vzorník profilů a našel jsem toto:
https://www.forkey-shop.cz/fotky64672/fotos/_vyrp16_377Z20180331_235915.jpg
na forkey-shop.cz


Třeba to někomu pomůže. Popřípadě ať to admin přesune ke správnému tématu nebo vymaže.
M.