1

Téma: Seznam vložek

Zdravím všechny zkušené,

chtěl jsem se zeptat zda není nějaká souhrnná literatura nebo návod či seznam, kde je shrnut seznam veškerých, nebo běžných vložek a k nim doporučený způsob překonání (zda jdou odvrtat či nikoliv a zda jdou otevřít pomocí planžet apod.) bez pomoci klíče.
Hledám různě po netu a v diskuzích a vše je tak různě roztroušeno a tak mě napadlo zda není něco souhrnného ze kterého by začínající lockpicker mohl čerpat. 
Děkuji za případné reakce. Martin

2

Re: Seznam vložek

ahoj, ako zacinajuceho lockpickera ta snad nemusi zaujimat co sa da ako odvrtat... skor ake su v ktorej vlozke pouzite stavitka (pins), bocne listy (sidebar) a podobne, dost tu toho je este viac toho chyba big_smile ale vela informacii najdes na :

forum.lockpicker.cz / www.lockpick.cz - hladaj hlavne rozborovky (detailne rozobratie zamku)
www.lockpicking101.com - detto

http://wiki.koksa.org / http://www.lockwiki.com/ - taka mensia databaza zamkou aj s vyfotenym vnutrom

a asi najvacsia studnica informacii = youtube, za seba doporucujem nasledovnych uzivatelov
bosnianbill (lockpicker)
Adrian Weber (zrejme asi zberatel, predstavuje nove zamky)
Schuyler Towne (hobysta fanatik co sa tyka historie, ma aj dost prednasok ohladom zamkov)
waddac2 (lockpicker)
kokomolock (lockpicker)
Lockpicking Bulgaria (lockpicker)
a samozrejme u kazdeho mozes najst dalsie a dalsie... tebe sa najviac hodia videa s tagom "gutted" co znamena "vypytvane" to znamena ze sa tam bude aj rozoberat

dufam, ze to na rozbeh staci a som rad za dalsi lockpickersky prirastok

3

Re: Seznam vložek

Děkuji za vyčerpávající odpověď.
Tak úplně zelenáč nejsem. Vlastním údržbářskou firmu a několik zabouchnutých dveří jsem již otevíral. A napadlo mě se vyškolit a rozšířit svoje portfolio služeb. Bohužel jsem mimo obor své působnosti, respektive nemám v ruce nic a nemůžu rozšířit svojí živnost. Proto mě napadá další otázka a to zda jsou nějaké kurzy kde bych se mohl hlavně řádně naučit a pak získat nějaký certifikát?
Martin

4

Re: Seznam vložek

Kursy dělá třeba Locksmith. Na nouzové otevírání by měla být koncesní listina.

5

Re: Seznam vložek

Ahoj, potřeboval bych poradit, prosím smile nejedná se o dotaz ohledně seznamu vložek,ale je tu nejaktuálnější datum komunikace smile jsem nováček u pickingu a když jsem pickoval fabku,(několikrát se mi to povedlo v pohodě) ale pak se mi válec otočil,ale klíč už jde zasunout jen vzhůru nohama..a opačně.. vložka je značky ARCO,pokud to nějak pomůže a snad jsem to napsal pochopitelně. Moc nevím,jak to jinak vysvětlit. díky

6

Re: Seznam vložek

Když jde zastrčit, tož ho tam zastrč.

7

Re: Seznam vložek

Tak jinak smile klíčová dirka je v poloze,jaké má být,aby šel zastrčit klíč,ale válec je nahoře..takže je asi něco špatne:) zničil jsem zámek,nebo to jde ještě hodit nějak z5?? Dík smile

8

Re: Seznam vložek

Popisuješ to dost zmateně, ale nejspíš máš na müsli past 180º. Třeba tady: http://forum.lockpicker.cz/viewtopic.php?pid=6570#p6570

9

Re: Seznam vložek

pravda a přitom je to tak snadne.. kdyz se podivas/te na zamek,tak uprostred je valec,ktery se otaci,pri otaceni klicem..kdyz otocis klicem o 180,valec je nahore..a tam ja ho mam,jeste nez vubec otocim klicem..:) nevim,jak se mi to povedlo,ale misto toho,aby jeho puvodni poloha,bylo dole,je nahore..sice se otaci spolu s klicem,nebo za pouziti planzety,ale to je mi prd platny..snad uz jsem to vysvetlil lepe smile nemam moznost pridat obraztek

10

Re: Seznam vložek

No a udělal jsi, co se v tom odkazu radí?

11

Re: Seznam vložek

3x napsal:

Tak jinak smile klíčová dirka je v poloze,jaké má být,aby šel zastrčit klíč,ale válec je nahoře..takže je asi něco špatne:) zničil jsem zámek,nebo to jde ještě hodit nějak z5?? Dík smile

podla mna myslis "valcom" nie valec (to je to kam sa vklada kluc = valec/cylinder) ale palec/DIN zub alebo jednoducho vystupok ktory zodpoveda za ovladanie zadlabavacieho zamku
kedze keby si mal valec otoceny o 180 stupnov (hore nohami) tak kluc v ziadnom pripade nemozes zasunut

riesenie je pomerne jednoduche:
-vloz z jednej strany kluc a vytiahni a z druhej tu vlozku pickni bez toho aby si zatlacil prestupovu spojku (nachadza sa na konci valca/cylindru a obycajne ju zatlaca spicka kluca (prepina bud jednu alebo druhu stranu), ty si to zrejme pri pickovani nespravil a preto sa to to takto otocilo
-ak sa da vlozka nedestruktivne rozobrat = ma poistne kruzky tvaru "C" na konci valcov, tak ich zhod povitiahni valce (pick/kluc) a otoc zub o 180 stupnov a zas zloz

12

Re: Seznam vložek

Perfektní, díky..tohle jsem potřeboval vědět.. smile špatně jsem to napsal..psal jsem válec,ale myslel zub,no.. tak dík