1

Téma: Pomoc se seminárkou

Ahoj pomohl by mi prosím někdo? Mám vypracovat seminární práci na téma:

DRŽENÍ NÁŘÁDNÍ, POČÍTÁNÍ STAVITEK A NAPÍNACÍ SILA PŘI PŘEKONÁVÁNÍ ZÁMKOVÝCH SYSTÉMU

Byl bych Vám hodně zavázán kdyby jste mi poskytli materiál nebo radu kde se mám obrátit. Musím to vypracovat na 20 stran takže toho potřebuju asi dost...

Děkuji

2

Re: Pomoc se seminárkou

No nevim jestli to patri zrovna sem, ale to necham na adminech.
Jinak kdyby ses trochu kouknul tak Moren daval takovou mensi prirucku na seznameni s lockpickingem>  http://www.lockpicker.cz/download/gobri … icking.pdf
Chce to velke pismo, pokud nemas predepsane radkovani a okraje, tak co nejvetsi.
Kdybys potreboval s necim pichnout tak me ICQ: 381656206 bo Jabber meeshanek@jabbim.cz;)

Sem se dava vzdycky neco hrozne chytryho, nejaky poucny motto nebo vyrok. Ale ja vas zklamu, me nic nenapada.
A takovy to "Vy jste pitomci a ja letadlo" nemame mi ponorky zapotrebi.

3

Re: Pomoc se seminárkou

Přehodil jsem to a přejmenoval. smile Ať tu máme pořádek.

Možná bych někde vyhrabal dokument s fotografiemi stavítek pod mikroskopem jak se v mechanoskopii zkoumá překonávání zámků pro kriminálku (Las Vegas smile). Ale to asi není to co hledáš.

V knize Tajemství zámečnictví je pár kapitol pojednávajících o cvičení pro zvýšení citlivosti pro picking. To rozhodně doporučuji. Jinak bude spíše nutno hledat v zahraničí. Ale pro tu práci bych začal obšírně vysvětlováním principu zámků a pak hlavně rozborem různých druhů stavítek od normálních po bezpečnostní, pak bych rozebral závislost napínací síly a vůbec principu otvírání zámků vyhmatáváním. V té knize Tajemství zámečnictví autor vysloveně psal, že držení nástroje je věc silně individuální, tedy každý může držet nástroj jinak. Napínací sílu já osobně měním při práci se zámkem. Tak trochu pulzuji. Taky to v knížce hezky popisuje.

"Někteří technici drží sondu jako nůž při jídle a spoléhají se přitom na ukazováček nebo na prostředníček, který vyvíjí tlak a citlivě vnímá každý jev. Jiní drží nářadí raději jako propisku mezi palcem a ukazováčkem, podobně jako tužku při psaní. Prsty přitom zůstávají strnulé a otáčí se pouze zápěstím. Vjemy se přenášejí prsty. Velmi důkladně si vyzkoušejte, jaká z metod vám lépe vyhovuje, abyste se vyhnuli křečím a napětí. Možná si vytvoříte svůj vlastní styl zcela odlišný od těchto dvou. Existují prý lidé, kteří při otevírání drží nářadí jako hůlky v čínské restauraci a jsou prý opravdu dobří. Jak držet nářadí co nejefektivněji, na to musíte koneckonců přijít sami. "

Tolik citace z knihy Tajemství zámečnictví od Michaela Bübla


Že jsem tak smělej, ty studuješ co, že máš dělat takovou práci?

Jinak jsem ve frontě zájemců o přečtení a zhodnocení tvé práce. Klidně mi ji pak pošli a zkusím ti k tomu udělat komentář či připomínky. Jsem takový lockpicker teoretik. smile

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

4

Re: Pomoc se seminárkou

Ahoj vidim ze spoluzak uz tu byl vcera...Studujeme "Bezpecnostni technologie, systemy a management", kde tyto temata jsme dostali v predmetu Objektova bezpecnost a na me zas pripadlo tema "Princip činnosti magnetických cylindrických vložek s kruhovými magnety", takze za kazdou uzitecnou informaci k temto tematum vam budem nesmirne vdecni.
                                                                           Dekujem

5

Re: Pomoc se seminárkou

Děkuji Vám zatím moc za ochotu je to přestě tak jak píše šelma. Ta kniha Tajeství zámečnictví se mi konečně dnes dostala do rukou a vydá dobře je tam zpousta informaci které s největší pravděpodobrností použiju. Jinak ještě jsem v rukách nedržel žádné nářadí snad mi to profesor půjči... Chtěl bych se zeptat začínali jste na cvičných zámcích jak je to doporučené v knižce nebo jste rovnou začali na opravdových zámcích? Popřípadě jak dlouho Vám trvalo naučit se otevřít první zámek?

Děkuji za odpovědi i za rady.

Omlouvám se, nechtěl jsem Vám tady dělat nepořádek na foru. hmm

6

Re: Pomoc se seminárkou

jaký je rozdíl mezi cvičným a opravdovým zámkem?

7

Re: Pomoc se seminárkou

není dyť je to voboje stejný(téměř)

http://strelecky-portal.cz/
Když něco nejde co na tom sejde já nemám čas.

8

Re: Pomoc se seminárkou

no právě, tak by mě zajímalo co tím chtěl básník říci smile

9

Re: Pomoc se seminárkou

Možná je tím myšleno kutavaj ( nebo jak se to píše ), no prostě zámek v řezu, aby bylo vidět na stavítka. A teď jsem to prozradil, jakej by mezi nimi mohl být rozdíl. Taky mě napadá, že zkušenější lockpicker mu vyndá 2 stavítka, aby z toho byl jen 3 stavítkový zámek ( vložka ).

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

10

Re: Pomoc se seminárkou

selma napsal:

...tema "Princip činnosti magnetických cylindrických vložek s kruhovými magnety"...

Zde ti doporučím hledat v google patents. Magnetických zámků tam jistě najdeš hromady a o těch systémech se bude psát dobře. Jen než popíšeš jak pracují, které firmy je aktuálně vyrábí (s tím ti může zde poradit uživatel schliesszylinder, má jich dost ve své sbírce), a pak můžeš popisovat jejich úroveň zabezpečení a teoretická úskalí jejich destruktivního i nedestruktivního překonávání. Hodně magnetických zámků je i v číně, kde jsem viděl různé nástroje na jejich otevírání. Dokonce jeden takový nástroj vlastním. Bohužel nevlastním zámek abych jej vyzkoušel. smile


Gray Fox napsal:

jaký je rozdíl mezi cvičným a opravdovým zámkem?

Cvičné zámky mohou být řezové zámky s odkrytými stavítky či jen použit menší počet stavítek, či jednoduší kombinace stavítek pro snadnější vyhmatání. Osobně jsem začínal s řezovým zámkem a zámkem se třemi stavítky. Tehdy jsem je relativně draze koupil na ebay, měl jsem pár nástrojů a učil jsem se. Dnes je situace trochu jednodušší. Hlavně je toho dost i po čechách.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

11

Re: Pomoc se seminárkou

A doufám pánové, že se až to bude ve škole neaktuální zde všichni se svými pracemi pochlubíte. smile

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

12

Re: Pomoc se seminárkou

boardy napsal:

Ahoj pomohl by mi prosím někdo? Mám vypracovat seminární práci na téma:

DRŽENÍ NÁŘÁDNÍ, POČÍTÁNÍ STAVITEK A NAPÍNACÍ SILA PŘI PŘEKONÁVÁNÍ ZÁMKOVÝCH SYSTÉMU

Byl bych Vám hodně zavázán kdyby jste mi poskytli materiál nebo radu kde se mám obrátit. Musím to vypracovat na 20 stran takže toho potřebuju asi dost...

Děkuji

O jakou seminárku jde a pro jakou školu ? Možná bych o něčem věděl

13

Re: Pomoc se seminárkou

Ahoj jsme na UTB ve Zlíně... díky za pozitivní reakci

14

Re: Pomoc se seminárkou

Ferda napsal:
boardy napsal:

Ahoj pomohl by mi prosím někdo? Mám vypracovat seminární práci na téma:

DRŽENÍ NÁŘÁDNÍ, POČÍTÁNÍ STAVITEK A NAPÍNACÍ SILA PŘI PŘEKONÁVÁNÍ ZÁMKOVÝCH SYSTÉMU

Byl bych Vám hodně zavázán kdyby jste mi poskytli materiál nebo radu kde se mám obrátit. Musím to vypracovat na 20 stran takže toho potřebuju asi dost...

Děkuji

O jakou seminárku jde a pro jakou školu ? Možná bych o něčem věděl

Je to pro školu UTB ve Zlíně. No a ta seminárka je taková jak píšu

DRŽENÍ NÁŘÁDNÍ, POČÍTÁNÍ STAVITEK A NAPÍNACÍ SILA PŘI PŘEKONÁVÁNÍ ZÁMKOVÝCH SYSTÉMU

15

Re: Pomoc se seminárkou

Taky bych potřeboval pomoct se seminárkou do školy: mám vymyslet materiál cylindrické vložky(stačí jen pro tělo vložky), ale na netu se píše maximálně mosaz, apod. ale já bych potřeboval konkrétní materiál s označením podle normy, a chemickým složením...

16

Re: Pomoc se seminárkou

http://steel.keytometals.com/default.as … e&NM=4

17

Re: Pomoc se seminárkou

Zase si nepočtu

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA