1

Téma: Odvrtání vložky FAB

Ahoj všem - pročetl jsem si diskuzi a hledal na googlu, ale bohužel jsem nenašel návod, jak odvrtat vložku. Vím, že pro Vás to bude prasárna, ale já bych rád poprosil o radu. "Zdědil" jsem protipožární dveře a chci je dál použít, ale bohužel je v nich vložka a není k ní klíč :-( . Jedná se klasickou mosaznou vložku s nápisem FAB (možná je bezpečnostní, ale čert ví).
Mám vrtat tam, kde se strká klíč nebo spíš tam, kde bych čekal stavítka (tedy v mezeře mezi cylindrem a vložkou)?
- Případně můžu darovat tuto vložku FAB k testovacím účelům za odvoz (tedy, kdo ji vyndá, je jeho - Praha Letňany. :-) )
Děkuju moc za rady a prosím, nekamenujte mě. :-)

2

Re: Odvrtání vložky FAB

V pohodě. Ono záleží jaký máš vrták. Normálně se vrtá do písmene A. Ale jestli je bezpečnostní, což bych u požárních dveří čekal, tak tam budou tyčky proti odvrtání. S normálním vrtákem moc nepochodíš. A jestli je tam FAB Dynamic, tak ti klasické vrtání dole taky nepomůže. Zkus sem hodit foto toho zámku.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

3 Naposledy upravil: L449 (09.07.2011 23:19:26)

Re: Odvrtání vložky FAB

Ahoj- níže je fotka toho zámku - tedy toho, co je vidět.. Z druhé strany je to stejné. Byly to klasické panelákové vstupní dveře (které jsou protipožární všechny), takže vložka tam může být jakákoliv..
Vrtáky mám normální do kovu - nic speciálního..
díky moc za radu!!
tn_09072011623.jpg

4

Re: Odvrtání vložky FAB

Myslím že se asi jedná o normální vložku, a podle mého názoru by si ji měl bez problému odvrtat když budeš vrtat mezi cylindrem a tělem vložky.

Re: Odvrtání vložky FAB

Zkus ji ještě jednodušeji rozlomit nebo přestřihnout pákovkami.  Odšroubuj kování, a máš to hned hotový. Co by jsi na tom chtěl vrtat? To je moc práce  tongue .

6

Re: Odvrtání vložky FAB

Přesně. Vidíš ten šroub dole? Odšroubuj ho, odšroubuj i kliku a zámek bude koukat ven o několik milimetrů. Chyť ho do kleští a tahem nahoru a dolů ho zlomíš a vyndáš.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

7

Re: Odvrtání vložky FAB

Chce to pořádný sikovky a NAHORU DOLU, aspoň tak to mám odzkoušené

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

8

Re: Odvrtání vložky FAB

souhlas Fíšo. Měl jsem tam chybu. smile

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

9

Re: Odvrtání vložky FAB

To neva

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

10

Re: Odvrtání vložky FAB

Ahoj - díky moc za všechny rady.. Nakonec jsem to vážně odvrtal.. Ale bylo s tím sraní. :-)) .. Nejdřív jsem odvrtal jednu stranu zámku - po to otočný šoupátko - ale i tak mi nešlo pomocí šroubováku zámkem otočit.Tak jsem to provrtal skrz - pořád nešlo točit - tak pomocí hrubé síly (rány kladivem) jsem vymlátil oba dva díly zámku a pak už pomocí šroubováku otočil tím šoupátkem a zbytek vložky vyndal..
Co se mě překvapilo, bylo snadnost, jak to šlo vrtat - asi tam byla nějaká hodně levná vložka..
To rozlomení mě mrzí - přečel jsem si o tom až poté, co jsem to měl venku - bych nevěřil, že to je možný zlomit..
každopádně díky moc za rady všem!!!
Kamil