1

Téma: Na co víc druhů nástrojů?

Zdarec. Před včerejškem jsme čekali s kámošem u brány, kterou by se nám hodilo otevřít, a to mě přimělo naučit se "šperhákovat". Včera jsem si o tom dost početl, takže tak jako vím a už jsem si z plátku pilky vyrobil první napínák a planžetu. Planžetu jsem si zvolil Háček (zámek se mi otevřít nepodařilo, ale asi byl zarezlej, nebo tak něco, protože kolíky byly dole a zámek se nehnul). Ale chtěl bych se zeptat, na co je potřeba víc druhů planžet? Chtěl bych se naučit metodu piking (to by mělo být postupně po jednom kolíku) A na wiki píšou, že na ni se používá Háček.

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

2

Re: Na co víc druhů nástrojů?

Až ti bude 15 a budeš mít rozum, tak se vrať...

3 Naposledy upravil: Dr.DOX (15.07.2011 12:30:32)

Re: Na co víc druhů nástrojů?

15 mi už je big_smile A proč myslíš, že nemám rozum? Myslíš, že chcu něco vykrádat? Tu bránu jsme chtěli otevřít, protože nám jeden dotyčný něco dlužil a my jsme věděli, že za tou bránou je, ale neozíval se, protože to ještě neměl.

Jenom jsem chtěl vědět na co je potřeba víc nástrojů a jak je volit.

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

4

Re: Na co víc druhů nástrojů?

"koliky" nemaji byt dole, ale v urcite pozici (tusim, ze se to jmenuje shear line). proto ma klic ruzne dlouhe zoubky - kazdy "kolik" musi byt tedy jinak hluboko.
vic nastroju je pro ruzne metody (treba snake na raking), nebo na ruzne zamky.

5

Re: Na co víc druhů nástrojů?

Já jsem myslel dole, jako zapadly za shearline. Takže mi stačí 1 planžeta?

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

6

Re: Na co víc druhů nástrojů?

ja nevim, jestli si rozumime.. jak si prisel na to, ze je mas tam kde maji byt?
tady je docela hezky obrazek, jak to funguje
http://schuylertowne.com/kickstarter/keyworks.jpg
jakmile mas jakejkoliv zasunutej vic, nebo min nez presne na shear line, tak s tim neotocis
planzeta ti staci 1, kdyz se s ni dostanes tam, kam potrebujes a otevre s ni to, co potrebujes

7

Re: Na co víc druhů nástrojů?

Já vím, však jsem to měl všechno zaseknuty za shearline, ale zámek byl asi zarezlej, ale o to nejde.
Takže mi stačí jedna, ale na co mají všichni (ve filmech i tady) víc planžet (cely sady)?

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

8

Re: Na co víc druhů nástrojů?

Měl bys otvírat jen zámek který ti patří a nebo s tím majitel souhlasí. Jakýkoli jiný účel otvírání zámku není v lockpickingu vítán. Tedy pokud to myslíš vážně jako koníček - sport, pak buď vítán, jinak bohužel moc rady tady nečekej.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

9

Re: Na co víc druhů nástrojů?

nene, tam to byla "unikátní" situace. Je to takovej týpek, co furt slibuje a prd z toho. Spíš by jenom čuměl, jak sme se tam dostali, a kdyby sme mu to řekli, tak by byl akorát rád, že sme tu bránu nepřelezli. A samozřejmě, chci to brát jako většina z vás, jako koníček a zábavu ;-)

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

10

Re: Na co víc druhů nástrojů?

OK.

pokud se naučíš používat hook, je to samozřejmě nejlepší. Stačí ti pak sadička pár dobře tvarovaných šperháků. Já si kupuji teď tuto

http://shop.locksmith.cz/tango-6-p-1281.html

více zahnutých tvarů pro různé zámky. Ale taky se jedná o největší mistrovství otevírat to pin po pinu a počítej že nad tím strávíš mnoho hodin, než ti to přejde do krve. Musíš prostě tou sondou uvnitř zámku bez očí jen citem přesně vědět kde jsi. Na kterém stavítku. Poznat že mačkáš jen to a netaháš s sebou další stavítka před nimi. Musíš cítit každý odpor na cestě při zamačkávání. Kdysi jsem říkal, že ze slepců by byly super lockpickeři. Mají velmi dobře vyvinut cit v prstech při čtení brailova písma. A tenhle cit nezískáš bez dlouhodobého cvičení. Tak asi tak.

Pořiď si pořádnou sadu, jeden zámek s prozatím velkou klíčovou dírkou. Ne nové s překrytým profilem. A zkoušej. Přejížděj po stavítkách sem a tam. Zamačkávej je. Nesnaž se to otevřít. Jen získávej cit pro to kde jsi. Počítej sondou stavítka, zkoušej jakou sílu potřebuješ vyvinout pro zamáčknutí jednoho, dvou zároveň a více. Pak zkus zámek rozebrat a dvě stavítka vyndat. Uč se pro začátek na třech. A dávej si zámek do svěráku. Ne v ruce. Citlivost ve svěráku je jiná než když držíš zámek jen tak v ruce.

A napínáky jsou taky moc důležité. Potřebuješ mít taky malou sadu dobrých napínáků. To je polovina úspěchu.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

11

Re: Na co víc druhů nástrojů?

Díky.

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."