1

Téma: Překonání kování R1

Dobrý den,
má někdo nějakou metodu jak otevřít zamčené dveře opatřené kováním R1 od ROSTEXu bez zničení kování? Zkoušel jsem navrtání zadlabacího zámku ve 2 místech ale problém je že je víc druhů zadlab.zámků. HOBES, FAB, BRANO apod a každý má trochu jiný vnitřní mechanizmus. Ptám se proto že pracuji jako klíčař a provádíme též nouzové otevírání. Je mi líto jít na kování s flexou.

2

Re: Překonání kování R1

Slyšel jsem že se navrtá nejprve dírka do profilu, tam vložíš nějakou tyčku, ta zabrání otáčení toho ochranného plechu na kování a můžeš pak vrtat na pružinky. Samozřejmě jen malým vrtákem. A nebo si pořídit dlouhé picky a napínák a zkusit to nedestruktivně. Ale to je na dlouho.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

3

Re: Překonání kování R1

Používám také dvě malé dírky a ještě se mi nestalo abych neotevřel, potom vyměním zadlabací zámek a pod kování dám ozdobný plech

4

Re: Překonání kování R1

Žabák má pravdu, můžeš navrtat zadlabací zámek Guard Systém 2, rozvorový zámek s rozetovým převodem, nebo Rostex s hákovou závorou. U nouzové otvírání není nouze o překvapení pro zémečníka!

5

Re: Překonání kování R1

Jé, čau Dkey.

6

Re: Překonání kování R1

Nenapsal jsem tu nic, co by někomu dalo návod na otevření R1, pouze všeobecně známé věci o druhu překonání. Není tu napsáno kde vrtat, jak zámek navrtat protože je plno druhů zámků, jak poznám kde u jakého zámku vrtat, což je hlavní a tyto znalosti získá jen  delší zkušeností. Jsem zámečník a tato práce mě živí a hlavně baví.

7

Re: Překonání kování R1

Jéé, budeme mít plánek? smile

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg