1 Naposledy upravil: Flector EP (17.08.2012 22:29:36)

Téma: dotaz na otevření visacího zámku patent Zitko

Dobrý den všem.

Jsem tu dnes poprvé. Zajímají mě historické zámky. Jsem začátečník. Mám jen pár číslicových kousků o kterých moc nevím. Například - kulatý, protektorátní, železniční, patent Zítko. Rád bych ho otevřel. Mám návod . odšroubovat na zadní straně mosazný štítek. Do otvorů, jedním hledět, do druhého svítit a dát do stejného postavení zářezy na segmentech číselníků atd...Asi to mnozí znáte. Problém nastává, že spodní jištění na pérko je nefunkční a kulatá pojistka na zadní straně se kterou bych měl posléze pohnout do leva je sice volná, ale otočit s ní nejde.Segmenty číselníků jsou volné. Poradí někdo něco? Děkuji za každou radu.
                Jirka.

2

Re: dotaz na otevření visacího zámku patent Zitko

......no tak už jsem ho otevřel. Trvalo to jen asi pět hodin, ale berte to tak že je to můj první otevřený zámek. Zato si tedˇ už troufnu na každý takový zámek typu Zitko. Narostl mi totiž ,,hřebínek" a zámek mám už ,,přečtený". tongue

3

Re: dotaz na otevření visacího zámku patent Zitko

Flector EP napsal:

......no tak už jsem ho otevřel. Trvalo to jen asi pět hodin, ale berte to tak že je to můj první otevřený zámek. Zato si tedˇ už troufnu na každý takový zámek typu Zitko. Narostl mi totiž ,,hřebínek" a zámek mám už ,,přečtený". tongue

Gratuluji  wink
Máš trpělivost, to se ti bude hodit smile

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."