1

Téma: Číslicový zámek

Nevíte náhodou jak picknout tenhle zámek ja na to nemůžu přijít.
im_P8230226.JPG

2

Re: Číslicový zámek

pilkou? big_smile

3

Re: Číslicový zámek

Mám na mysli nějaké nedestruktivní otevření  smile

4

Re: Číslicový zámek

No jo ale jak mě to pořád nejde neměl byste někdo nějaký náčrt jak to vypadá vevnitř

5

Re: Číslicový zámek

A to je všechno co je vevnitř to je ale divný já jsem našel že se tam musejí zadat 3 čísla ale na obrázku jsou jen 2 kotoučky

6

Re: Číslicový zámek

A jo tak sem se špatně kouknul

7

Re: Číslicový zámek

[video (flash player not installed)]

    možná ti to trochu pomůže.Těch způsobů zjištění kombinace je víc,někde to tam bude.Anebo ten shim.

...učením k povznesení...

8 Naposledy upravil: Artifex (25.08.2009 12:27:22)

Re: Číslicový zámek

Ono je to nejjednodušší tahat za očko a zjišťovat při jakých číslech rotace kolečka "začne drhnout" nebo úplně na nějakém čísle "zapadne". Takto projít celý číselník tam, zpět a ještě jednou tam  a zjistíme možná čísla v prvním otočení, v druhém a ve třetím. A pak jednoduše začneme zadávat kombinace z čísel které nám vyšly. Zrovna ten zámek co je na videu shimkou nejde, funguje jako klasický TOKOZ zámek, ergo 3 kroužky drží váleček a když jsou všechny 3 kroužky natočené správně tak se váleček může posunout  a uvolnit třmen zámku.
Jestli chceš, Ckoro, pošli ten zámek a pokusím se ho prolomit, takto se mi podařil jeden trezor ke kterému byl klíč ale nebylo heslo. V podstatě se to lišilo jen tím že rotace klíče simulovala táhnutí za třmen tohohle zámečku, číselník pak fungoval stejně ač vnitřní mechanismus byl asi jiný.

Tu je dřevěný model na jakém principu pracují tyto kombinační zámky, jak na trezoru tak visací:

[video (flash player not installed)]

Je už jedno jestli je tam páka nebo klíč jako v trezoru (v trezorech jen s kombinačním zámkem se neotáčí jen doprava doleva doprava  a odemknuto ale ještě jednou doleva kterýžto pohyb odsune západku) nebo vlastní třmen zámku jako u kombinačního visáku, všechno funguje stejně.

Hic incipit tragaedia...