1

Téma: Co je to lockpicking. Kdo to jsou lockpickeři.

Co je to lockpicking.

Lockpicking je anglický výraz pro nedestruktivní otevírání zámků. Tedy nejsnadněji si můžete představit nějakého zloděje se šperhákem, který otevírá zámek.

Bohužel představa zlodějů, otevírajících váš zámek za účelem se obohatit na vašem majetku jako lockpicking je nejčastější, ale mylná. Zloděj je zloděj a tak to i zůstane. Lockpicker je většinou sběratel zámků, zámečník či jen fanda do mechanických zámků. Myslím, že mnoho lockpickerů může vyprávět o svých začátcích a o tom skvělém pocitu, kdy vám zámek v rukách povolí a vy vítězoslavně zámek otevřete bez klíče. Jen pomocí jakýchsi kousků plíšku. Každý zámek je jako hlavolam a výzva pro lockpickera. Překonám tento zámek a nebo jej nepřekonám.
Lockpicker nepoužívá své "umění" k obohacení či otevírání zámků, které mu nepatří. Samozřejmě až na výjimky, kdy je o otevření zámku požádán majitelem. Lockpickerská čest prostě tyto věci zakazuje a skutečně se toto pravidlo ctí. Takže Lockpicker není zloděj. Snad tato fáma bude vymýcena a lidé pochopí, že se najdou jiní lidé, kteří místo známek, pohledů či jiných sběratelských reálií sbírají zámky a snaží se pro své vlastní pobavení se zámky bojovat a otevírat je.

Ve světě je lockpicking uznávanou zábavou i uměním. Konají se různé semináře, meetingy i mezinárodní soutěže. Existují nejrůznější lockpickerské asociace, kam se můžete přihlásit a využívat rad celé komunity.

Pokud vás tedy zaujala mechanika zámku, trápíte se otázkou jak takový zámek vlastně funguje, jak je možné jej otevřít bez klíče a tak, jste na správném místě. Otevřete-li úspěšně svůj první zámek, budete nadšeni a nepustí vás to. smile

Pokud však zde hledáte rychlý způsob jak otevřít zámek za účelem krádeže či jiné nekalé činnosti, opusťte tyto stránky. Zde není nic pro vás a nechceme tyto lidi podporovat.


Jen informace na závěr.

Pokud chce zloděj otevřít dveře, aby něco ukradl, neexistuje žádný super rychlý způsob jak snadno nedestruktivní cestou otevřít zámek. Existují různé elektrické šperháky, úderové klíče (bumpkeys), které slibují rychlé a snadné otevření zámků. Nicméně i tyto metody vyžadují trénink a nic není zadarmo. Zloděj je většinou člověk netrpělivý a při krádeži se snaží spěchat. Nesáhne tedy k těmto metodám, které mohou trvat pro necvičeného člověka i několik minut, ale zničí zámek vytrhnutím či rozlomením. Tedy techniky na tomto serveru popsané většinou ani zlodějům nepomohou. A i zkušenému lockpickerovi či profesionálnímu zámečníkovi trvá otevření zámku kolikrát dost dlouho. Zloděj raději sáhne k jiným metodám jak překonat vaše dveře.
Tedy nařknutí, že svým koníčkem vlastně napomáháme zlodějům a učíme lidi krást je nepodložené. Lockpicking není škola pro zloděje. Však si to sami zkuste. Většinou svůj první i druhý zámek neotevřete za pár minut. A pokud se vám normální zámek FAB, který se používá na většině dveří podaří otevřít do minuty, můžete se považovat za pokročilého lockpickera. Pokud otevřete běžný zámek značky GUARD za jakýkoli čas, považujte se za mistra.

Zloděj, nestráví hodiny tréninku na různých zámcích jen proto, aby dokázal otevřít dveře za pár minut, když si může vzít lámací nástroj a kleště a dostat se skrz zamčené dveře za méně než minutu bez trénování.


Do této diskuze můžete psát své názory na lockpicking a o vašich začátcích. Co vás na lockpickingu tak zaujalo a proč máte tento koníček rádi či neradi. Klidně se zde pokuste vlastním způsobem vyvrátit mýty okolo otevírání zámků.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

2

Re: Co je to lockpicking. Kdo to jsou lockpickeři.

Přesně tak to je.Já se radši o tomhle koníčku nikomu nezmiňuju,právě kvůli tomu aby se na mě lidi nedívali přes prsty.Začal jsem z čisté zvědavosti,jak je to vlastně s tou bezpečností dveří.Taky mě zajímalo jak to že nějaký kus kovu může stát kolem 3000,- korun.Potom ,co jsem otevřel první zámek,to bylo jako poskládat poprvé rubikovu kostku.Člověka to prostě chytne...potom se snaží zdokonalovat.

...učením k povznesení...

3

Re: Co je to lockpicking. Kdo to jsou lockpickeři.

hellrazorr napsal:

Přesně tak to je.Já se radši o tomhle koníčku nikomu nezmiňuju,právě kvůli tomu aby se na mě lidi nedívali přes prsty.Začal jsem z čisté zvědavosti,jak je to vlastně s tou bezpečností dveří.Taky mě zajímalo jak to že nějaký kus kovu může stát kolem 3000,- korun.Potom ,co jsem otevřel první zámek,to bylo jako poskládat poprvé rubikovu kostku.Člověka to prostě chytne...potom se snaží zdokonalovat.

No o mě to ví hodně lidí, zezačátku se koukali přes prsty ale když jim pak pomůžeš něco otevřít, tak ty jsou vděčný. Jediný kdo na mě pořád kouká přez prsty je kolega ze škodovky co každý ráno najde modráky naruby a v botách toaletní papír lol

http://vlastenci.cz/stah/obr/linky/czech12b.jpg

4

Re: Co je to lockpicking. Kdo to jsou lockpickeři.

Tak se mu nedivím. Asi bych tam přidal abloy a ukaž se hochu. smile

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

5 Naposledy upravil: Longer377 (07.12.2008 18:28:04)

Re: Co je to lockpicking. Kdo to jsou lockpickeři.

Moren napsal:

Tak se mu nedivím. Asi bych tam přidal abloy a ukaž se hochu. smile

no ale on se vtom nevyzná... tady vidíte první plus proč se zajímat o zámky... smile

http://vlastenci.cz/stah/obr/linky/czech12b.jpg

6

Re: Co je to lockpicking. Kdo to jsou lockpickeři.

no já to neříkám nikomu, protože ještě celkem nic neumím:)

7

Re: Co je to lockpicking. Kdo to jsou lockpickeři.

to ja sem otevrel zamek fab od garaze diamontem a napinakem  do minuty ani sam nevim jak ale podruhe se mi to nepodarilo ale budu to zkouset dal

8

Re: Co je to lockpicking. Kdo to jsou lockpickeři.

Tak gratuluji. smile Další lockpicker. smile

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

9

Re: Co je to lockpicking. Kdo to jsou lockpickeři.

No ja už se ani nikomu nesnažím vysvětlit že to dělám pro zábavu protože třeba strýc si myslí že bych se to neměl učit a že s tím někde něco ukradnu a pokaždé když se vidíme tak se mě ptá k čemu to potřebuješ ale už mu to asi líp neumím vysvětlit jinak to rodiče chápou úplně v pohodě ještě rodiče mě v tom podporují že si prý trénuji trpělivost smile

10

Re: Co je to lockpicking. Kdo to jsou lockpickeři.

jj, tomu říkám správný rodičovský přístup. smile

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

11

Re: Co je to lockpicking. Kdo to jsou lockpickeři.

Bavilo mě vždy otevírat zámky,takže když jsem objevil tady Vaše příspěvky přihlísil jsem se.Doma sem to často zkoušel na malejch čínskej zámkách.No a teď jsem si objednal nějaké to nádobičko.Ve svém okolí jsem roznesl že potřebuji zámky a zámkové vložky,už se mi to tu hromadí.

12

Re: Co je to lockpicking. Kdo to jsou lockpickeři.

Tak vítej. Jakmile se ti podaří nějaká zámky otevřít, vždycky tě to pak poctí prima pocitem že jsi ho překonal. Snad tenhle pocit je ten důvod proč to děláme. big_smile

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

13

Re: Co je to lockpicking. Kdo to jsou lockpickeři.

Jasně znám ten pocit,uvolněný adrenalin v mozku,dodneska mám svůj vlastní planžetku co jsem si jako údržbář udělal když jsem sloužil na vojně,a to je už hodně dávno,ale nechal jsem si ho jako památku,když ho používám tak mě z něho bolí prst...je malej.

14

Re: Co je to lockpicking. Kdo to jsou lockpickeři.

To znám když si vzpomenu na mojí první planžetu z 0,75 nerez tak to sem měl pomalu díry v prstech ale teď už si vyrábím docela slušné kousky stačí jich pár zmršit a příště si už vyrobíš prima planžetu poslední planžetu jsem dělal asi 4 hodiny ale stojí za to, úplně skvěle otevírá skříňové a schránkové zámky které mají oboustrané klíče.

15

Re: Co je to lockpicking. Kdo to jsou lockpickeři.

tak do teď jsem jen četl ty Vaše příspěvky,ještě nemám vše pročteno ale musím podotknout dalo to zabrat,a to dost ale zase jsem se hodně poučil,pokochal se pohleden na Vaše zámečky co máte ve sbírkách ale jaksi mě z toho už bolí oči,koukání se jen na monitor.