1

Téma: pickovani

Ahoj,
tak jsem si precet prirucku (http://www.lockpicker.cz/download/gobri … icking.pdf) a neni mi jasny nasledujici kousek ohledne vyhmatavani:

"Pak začneme planžetou jedno stavítko po druhém tlačit směrem dolů. Díry v cylindru
totiž nejsou přesně v jedné řadě, ale jsou maličko mimo osu. To způsobí, že když
zatlačíme stavítko, které má díru nejdál od osy, spodní stavítko se zasekne o okraj
cylindru a horní stavítko přestane pružit.
Protože stavítko už nebrání cylindru v otáčení, cylindr se s tichým cvaknutím trochu
pootočí a my se můžeme věnovat dalšímu stavítku. Při této metodě je důležité
pořadí, v jakém stavítka zamačkáváme. Jakmile se nám povede pod shear line
zaseknout poslední stavítko, cylindrem je možné otáčet."

nemate k tomu nekdo nejaky obrazek? neni mi jasne, o jake ose se mluvi (ta, ktera protina vsechny stavitka? - jakoby ve smeru klice?)
a maji to tak vsechny cylindry? jakoze vyoseny? a ohledne toho poradi - od toho nejdal po to nebliz? nebo to muze byt i nejak napreskacku?
dik za rady...

2 Naposledy upravil: ckoro (25.01.2011 16:19:21)

Re: pickovani

Co se týče pořádí tak to je u každého zámku jiné a jedná se o osu která je souběžná s klíčem a protože ty díry v těle vložky nejsou v na setinu přesně v ose tak se stavítka můžou zasekávat o okraj bubínku a nejlepší je si nějaký zámek rozebrat aby si to viděl a pochopíš to mnohem líp než z obrázku

3

Re: pickovani

to jsem prave rozebral a cumim do toho jak husa do flasky big_smile
dokonce jsem si na to vzal nejakej cinskej, protoze jsem si myslel, ze by to tam bylo dobre videt big_smile
ale vidim prd..
ale uz aspon vim, jaka osa big_smile
a jeste k tomu poradi - to si teda musim nejak otestovat?

4 Naposledy upravil: ckoro (25.01.2011 19:58:21)

Re: pickovani

Pořadí se neliší modelem zámku ale kus od kusu takže musíš napnout bubínek a postupně zamačkávat stavítka a jedno z nich se chytne, pak zase znova kromě toho prvního a tak pořád dál až zamáčkneš to poslední a je otevřeno a co se týče tý osi tak to jsou desetiny okem skoro nerozpoznatelné ale mám doma jednu čínskou vložku u který to jsou milimetry big_smile