1

Téma: FAB 4115,4116

Je nějaká reálná možnost otevření těchto zámku?

http://www.fab.cz/katalog/detail/119

Mám přístup ke klíči, ale nikde ho nechtějí okopírovat.
Je nějaká reálná šance, kdybych sehnal jen odlitek klíče že by čel udělat homemade?
a kdyby se nedal sehnat jen ten odlitek, dá se vůbec klíč udělat doma? (to vezmu jako s filmů, otisknu do něčeho, vyleju nějakou hmotou a je to?)

dík za odpovědi

2

Re: FAB 4115,4116

Jestli to chceš kvůli zlodějině, tak ti tady nikdo neporadí. Pokud se zajímáš o lockpicking, začni s jednodušími zámky. A pokud potřebuješ otevřít něco svého, požádej zámečnický servis, bude to rychlejší než když to zkusíš sám.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

3

Re: FAB 4115,4116

To neni na zlodějnu, ale nechce se mi dávat 200kč za klíč. Je to klíč k boudě na točně DP.

4

Re: FAB 4115,4116

No, odlitek stojí něco málo přes 70 Kč, takže ušetříš určitě 100 Kč.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

5

Re: FAB 4115,4116

Ale musí ti ho někdo vyříznout, pokud nemáš řezačku.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

6

Re: FAB 4115,4116

sezen si k nemu kartu a s kopirovanim nebude problem smile
od toho to ma tu ochranu proti neopravnenemu kopirovani - aby si ten klic nemoh udelat kazdej.
FAB se snazi tyhle veci hlidat a kdyz zjisti, ze nekdo prodava klice bez karty, tak se to snazi dost hrotit a bere licence a tak, proto ti ho nikde nechteji udelat..

7

Re: FAB 4115,4116

Tam se musi dorezavat drazky? to neni jako primo odlitek klice primo z vyroby do ktereho se vyřežou zuby a hotovo.....
mi nikdo kartu na DP nedá.

8 Naposledy upravil: Hado (02.08.2011 12:48:31)

Re: FAB 4115,4116

tenhle klic nema drazky..
jestli myslis profil, tak to musis vedet, jakej mas - tak to funguje prakticky u vsech klicu - mas ruzny profily a polotovary klice se dodavaji uz s tim kterym profilem. Proto nejdou ruzny klice strcit do stejny vlozky. kdyz prijdes nekam, kde delaji klice, tak maji na stene poveseny hromady klicu a na miste vyberou, ktery profil klice mas a do toho polotovaru pak vyrezavaji uz jen zuby
pro ilustraci foto zamku s ruznym profilem (je i nekde tady na foru)
http://www.blackbag.nl/wp-content/uploa … -small.jpg
edit: kdybych kecal, tak me nekdo opravte tongue

9

Re: FAB 4115,4116

Jasně tohle vim ale mám třeba klíč, kterej taky nechtěli přidělat a vzal polotovar a ještě do jeho boku vyřízl dlouhou drážku.
kdyžtak mohu hodit foto..

10

Re: FAB 4115,4116

Taky jsem chodil od klíčaře ke klíčaři, ale jednou jsem si spletl můj klíč od domu a strčil do vložky který měl profil nějaký zákaznický control. 3el mi jen do půlky, jak měl vyřezány zuby, tak byl kratší. Tak jsem se na to podíval blíž a zjistil, že se liší v maličkostech, tedy profil. Tak jsem vzal polotovar a pilník, no za 5 minut jsem měl polotovar Control, co jsem marně scháněl. Klíč jsem pak vyřízl na kopírce, kterou vlastním, takže mi funguje jako záložní klíč , který vozím v autě jako sychr, kdybych si klíče zabouchl uvnitř kanceláře ( máme totiž všude namontovány koule , místo kliky ).

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

11

Re: FAB 4115,4116

Control už není patentově chráněný, tedy klíče se dají normálně sehnat. Minulý týden jsem si jich pár do zásoby koupil.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

12 Naposledy upravil: fisa (02.08.2011 23:09:45)

Re: FAB 4115,4116

To vím, taky jich pár mám v profilu FAB1 a FAB2 ( již jsem to tu někde s někým řešil ) a ty ostatní, asi budou ještě mít ochranu.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

13

Re: FAB 4115,4116

pry je to tak, ze Control je "stara" rada. nahrazena radou 1000, ktera je bez ochrany, pripadne 1000U, ktera je s ochranou..

14 Naposledy upravil: fisa (03.08.2011 08:19:13)

Re: FAB 4115,4116

Né všechny controli jsou už bez ochran. Aspoň co vím, tak jich je uvolněno jen pár, co jim padla ochrana ( a teď  nevim, jestli to pojmenuju správně ) " právní ochrana profilu " .
To se ale na stránkách FAB nedočteš, kdo by se tím chlubil, že dal ochranu jen na 20 let.

Hado napsal:

pry je to tak, ze Control je "stara" rada. nahrazena radou 1000, ktera je bez ochrany, pripadne 1000U, ktera je s ochranou..

Vpodstatě máš pravdu, tyto jsou čerstvě chráněny, takže jestli jim dali stejné podmínky jako control, tak za 20 let by měli být volný.

Dnes jsou vyráběny 100 a ty vlastně nahrazují 2018 samozřejmě bez ochrany, takže to jsou běžné profily na které jsme zvyklý z 2018

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

15

Re: FAB 4115,4116

fisa napsal:

Né všechny controli jsou už bez ochran. Aspoň co vím, tak jich je uvolněno jen pár, co jim padla ochrana ( a teď  nevim, jestli to pojmenuju správně ) " právní ochrana profilu " .
To se ale na stránkách FAB nedočteš, kdo by se tím chlubil, že dal ochranu jen na 20 let.

Hado napsal:

pry je to tak, ze Control je "stara" rada. nahrazena radou 1000, ktera je bez ochrany, pripadne 1000U, ktera je s ochranou..

Vpodstatě máš pravdu, tyto jsou čerstvě chráněny, takže jestli jim dali stejné podmínky jako control, tak za 20 let by měli být volný.

Dnes jsou vyráběny 100 a ty vlastně nahrazují 2018 samozřejmě bez ochrany, takže to jsou běžné profily na které jsme zvyklý z 2018

ono to jinak nejde, muzes mit ochranu jen na urcitou dobu - tusim ze to je 10 let a pak musis prodluzovat. Tady v tom bylo neco trochu jineho, ale "opravilo" se to tou radou 1000U smile

16

Re: FAB 4115,4116

Pak je tu ještě řada 2000 s horními lamelami. A Dynamic tedy skončil.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

17

Re: FAB 4115,4116

fisa napsal:

Né všechny controli jsou už bez ochran. Aspoň co vím, tak jich je uvolněno jen pár, co jim padla ochrana ( a teď  nevim, jestli to pojmenuju správně ) " právní ochrana profilu " .
To se ale na stránkách FAB nedočteš, kdo by se tím chlubil, že dal ochranu jen na 20 let.

Hado napsal:

pry je to tak, ze Control je "stara" rada. nahrazena radou 1000, ktera je bez ochrany, pripadne 1000U, ktera je s ochranou..

Vpodstatě máš pravdu, tyto jsou čerstvě chráněny, takže jestli jim dali stejné podmínky jako control, tak za 20 let by měli být volný.

Dnes jsou vyráběny 100 a ty vlastně nahrazují 2018 samozřejmě bez ochrany, takže to jsou běžné profily na které jsme zvyklý z 2018

Takže pánové,
řada 100 nahradila řadu 2020 a to není bezpečnostní vložka a má jenom 2. třídu bezpečnosti
řada 200 nahradila řadu 2018 a je to základní bezpečnostní vložka s 3. třídou bezpečnosti
řada 1000 nahradila řadu Control profily 1 a 2, které jsou už uvolněné
řada 1000U je nová řada s patentovou ochranou klíče v 3. tříde bezpečnosti - má novej profil klíče + boční piny, nevím jak dlouho přesně platí patentová ochrana, ale nestojí to zrovna málo peněz. Takže prodlužovat patentovou ochranu, když za pár let se vymyslí něco nového a modernějšího je zbytečně prodražené.

18

Re: FAB 4115,4116

Jo, to je sice hezké co tu píšeš, ale prodloužení licence na ochranu profilu už není tak drahé , jako založit nový patent, nehledě na rozměry profilu, přeci jen v těch něco málo milimetrech asi budeš vymýšlet něco nového .

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

19

Re: FAB 4115,4116

Kluci našel jsem přímo kov (slitinu) na odlévání. Výhoda je nízký bod tání (kolem 70°C) a vysoká pevnost. A dokonce i techniku odlévání. Více povím na PM nebo v levelu 2. Ať žije chemie...

Unleash your skillz

20

Re: FAB 4115,4116

Tak to by byl dobrej materiál nejenom na odlivání klíčů...

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."