1

Téma: Neměl by už zámek povolit?

Čus. Pořád se trápím se zámkem, kterej mi přide jakejsi divnej. Neměl by už povolit? žádny stavítko už tam vidět není, takže by měly být všechny zasekly tn_DSC01602.JPG

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

2

Re: Neměl by už zámek povolit?

Asi používáš moc tlaku na wrench a sekly se ti tak tak jak nemaj...

3

Re: Neměl by už zámek povolit?

Aha, Já na to furt nemůžu přijít jak moc sad

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

4

Re: Neměl by už zámek povolit?

Tak pulzuj silou na napínáku. Tedy pokud to děláš rakingem. U visáků je problém, že na některé když povolí musíš použít větší sílu aby se otočil bubínek. Tedy klidně už to můžeš mít picknuté, ale neotočíš s ním, protože naopak používáš málo síly.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

5

Re: Neměl by už zámek povolit?

Taky dobry vědět. Díky moc  smile

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

6

Re: Neměl by už zámek povolit?

Moren napsal:

. . . . U visáků je problém, že na některé když povolí musíš použít větší sílu aby se otočil bubínek. Tedy klidně už to můžeš mít picknuté, ale neotočíš s ním, protože naopak používáš málo síly.

No, jedná se al e spíš o visáky se zpětnou pružinou, to jsou vlastně ty, které lze zacvaknout bez použití klíče, tam je potřeba přemoct pružinu. Ale taky u visáků, když na ně pršelo, tak jsou z litiny ( tělo ) a ten blokovací kolík bubínku, když orezne, tak s bubínkem moc nejde hejbat.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

7

Re: Neměl by už zámek povolit?

Tenhle zacvaknout nejde.  Když tam strčím klíč, jde to dost těžce. Takže to asi bude vono

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

8

Re: Neměl by už zámek povolit?

Když máš klíč, můžeš si snadno vyzkoušet jakou sílu pro otočení potřebuješ. smile

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

9

Re: Neměl by už zámek povolit?

Moren napsal:

Když máš klíč, můžeš si snadno vyzkoušet jakou sílu pro otočení potřebuješ. smile

Ahoj lidi, zkouším to teprve týde, ale můžu říct, že mě to dost baví. Nějaké zámky jsem otevřel, ale doma mám problém: stará obyčejná  fab 4 pokusy a pokaždé se mi cylindr protočí na prázdno. Co to jako znamená? Že by byla fabka tak vyběhaná?

10

Re: Neměl by už zámek povolit?

Pravděpodobně si nezmáčknul spojku...

11

Re: Neměl by už zámek povolit?

JJ je to tak, stará fabka a při otáčení se musí držet bubínek zamačklí, jinak zas vyskočí zmetek jeden.

12

Re: Neměl by už zámek povolit?

Zdary, dnes jsem byl u jedné paní. Zasekl se ji dozický zámek. Klíčem šlo otočit jen půl kolečka a dál nic. Dveře samozřejmě zamčené. Patrně se něco uvolnilop v těle zámku. Musel se zavolat zámečník, ten někde vyvrtal dirku a šlo šperhákem odemknout. Máte někdo zkušenost? Když nezapomenu tak se v  pondělí podívám kde a jakým průměrem vrtal.

13

Re: Neměl by už zámek povolit?

Jo, to je možný. Budu se citovat:
Mechanismus funguje tak, že se "plíšky" nadzvednou každý do zprávné polohy, aby ten caplík (nakloněná čárka) (kterej je spojenej s trnem zasunutym ve futrách) mohl projet dozadu.

Takže kdybys ovrtal přesně ten caplík, mělo by jít trnem posouvat. To bys už udělal šperhákem (hřebíkem), ale asi to bude chtít trochu hrubé síly, aby se to přes ten bordel z vrtání pohlo.
Nebo odvrat lamelama cestu pro caplík - centimetr doprava(od futer) od caplíku\

Umístění caplíku:
Odmontuj kliku, Od levyho dolního rohu čtverce do kteryho se strká klika po levej dolní roh klíčové dírky je to 10 cm (asi si to tužkou na dveřích namaluj)
Caplík je 0,5 - 10mm kolmo nalevo (směrem do futer) od 4,4 - 4,6 mm od spoda.
Prostě od spoda klíčové dírky 4,4 - 4,6mm (caplík má na výšku 2mm) nahoru a 0,5- 1centimetr doleva.

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

14

Re: Neměl by už zámek povolit?

Zjevně si pleteš milimetry a centimetry (a ty názvy?). Tak jak je to napsané, je to vlastně nepoužitelné. V pozici nad klíčem se vyvrtá otvor přes který se pomocí např. drátu do kola nadzvednou lamely zámku, ale otočit šperhákem to nepude, musí se napínákem! Jinak pokud se rozpadne tělo zámku v zamčených dveřích, tak neznám jiný způsob než násilí, protože většinou vyskočí i střelka od kliky a zablokuje dveře proti futru.