1

Téma: pomoc s rozpoznáním druhů planžet

Ahoj,
koupil jsem si nové planžety a potřeboval bych pomoc stím jak se jaká jmenuje a naco se dá a nedá použít.

tn_planžety.jpg

Dekuji. Siskin

2

Re: pomoc s rozpoznáním druhů planžet

Hook, Hook, Poloviční diamant, Hook, Multi-T-lock pick (snad se tomu tak říká), Hook, Hook na jinej způsob, Hook, Hook
Hooky se používají na metodu vyhmatávání (stavítko po stavítku) Víc druhů je potřeba, k tomu abys to mohl ovládat, na každej zámek jinej hook
Diamond je na metodu raking.
Multi-T-lock pick je na zámky Multi-T-lock, což jsou zámky, ktery nemají porfil svisle ale vodorovně. Taky se rakinguje.
Pokud jsi začátečník, moc dobrá sada to není, je tam moc hooků, a vyhmatávání je těžká metoda, pro začátečníka je lepší raking.
Raking je jednodušší, a pokud chceš rakingovat budou se ti hodit : Velký Diamond, Malý Diamond, W, Mountains a Snake

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

3

Re: pomoc s rozpoznáním druhů planžet

já nvm, zatim mám za sebou 5 vložek a 8 zámků a to vyhmatávámi mi pří snažší než ranking x) a děkuju

4

Re: pomoc s rozpoznáním druhů planžet

A už ti to jde, nebo jenom podle toho co sis početl?? Já si myslím, že je snažší raking. Pokud už to umíš, tak je to dobrej výběr, že tam máš ty různy hooky wink Ale kvalita zrovna těchdle picků je nic moc sad

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

5

Re: pomoc s rozpoznáním druhů planžet

Takovej DKey tady začínal taky pickingem stavítko po stavítku. Když se neučíš tohle, je to samozřejmě lepší. Je to jako naučit se rovnou jezdit na kole bez jakýchkoli přídavných koleček a předchozích odrážedel. Rozhodně ti to bude trvat déle, ale přeskočíš méně důležité kroky. A nebo začni pomalu přes Raking až k individuálnímu pickingu stavítko po stavítku.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

6

Re: pomoc s rozpoznáním druhů planžet

Ale je při tom větší šance, že se na to vykašle, pokud dlouho neuvidí úspěch smile Dkey musí být určitě hodně trpělivej big_smile

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

7

Re: pomoc s rozpoznáním druhů planžet

Tak to mě trvalo stejně dlouho otevřít první vložku rakingem s návodem a radama big_smile

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

8

Re: pomoc s rozpoznáním druhů planžet

nooo, jako já jsem nejdřív viděl pár videí, pak si přečet 2 PDFka (gobriw-lockpicking a tajemství zámečnictví) a pak si svůj první pick udělal z součásti šuplery (,,posuvného měřítka,, přesnějí z části jak se sní měří hloubka)  na jedný straně je hook a na druhý pokus o snake a napínák sem udělal z vybroušenýho imbusu.....a stim se mi povedlo otevřít zámek ,,bull security,, co mi doma přišel jk první podruku, ale ten se dá otevřít i s pomocí 2 kancelářskej svorek x)

9

Re: pomoc s rozpoznáním druhů planžet

A rakingem, nebo stavítko po stavítku?

"Člověk musí být debil, aby ho jiní neoznačovali za debila..."

10

Re: pomoc s rozpoznáním druhů planžet

povedlo se mi to na poprvý rankingem a pak i hookem

11

Re: pomoc s rozpoznáním druhů planžet

chtěl bych poradit, kde sehnat rakingovou planžetu na důlkové zámky, popřípadě nějakou radu jak si ji vyrobit? poraďte prosím

12

Re: pomoc s rozpoznáním druhů planžet

Ten "Hook na jinej způsob" se obrácený používá na raking lépe než half diamond.

13 Naposledy upravil: keyloser (28.11.2016 22:32:57)

Re: pomoc s rozpoznáním druhů planžet

Zdravím.
Jsem tu nový, a to i v tomto oboru, ale jsem už mírně poučen.
Tuto sadu ze začátku vlákna vidím na bazoši cézet, za 300 Kč (č. 65867925). Ale ani za ty peníze se mi příliš nezdá.. vidím tam několik velmi podobných typů hooku. Má tohle smysl? Pokud bych si pořizoval první sadu, asi bych spíš preferoval univerzálnost, tedy na pohled poměrně velmi odlišné nástroje. Planžeta je trochu odfláklá a neobvyklá, ne?