1

Téma: Výměna cylindrické vložky FAB

Zdravím... Můžete mi prosím poradit, jak co nejméně destruktivně vyndat zámkovou vložku FAB ze dveří? K zámku mám sice klíče, ale narazil jsem na problém, že šroub, který je do vložky z boku našroubován někdo utáhl jako .... a pak ještě ožvejkal tak, že nejsem schopen ho vyšroubovat. Napadlo mě, že bych ten šroub odvrtal, ale nejsem si jist, zda nezničím i něco dalšího na dveřích. Případně zda neexistuje nějaký jiný způsob, jak vložku zámku vyndat.

Díky moc
Milan

2

Re: Výměna cylindrické vložky FAB

mě se to taky stalo. Prostě zedníci dostali za úkol osadit dveře kováním a vložkou. Dopadlo to podobně. Nic jinýho se s tim nedalo dělat, když jsem nechtěl poškodit dveře. Prostě jsem oželel vložku a odmontoval kování, tím vykoukla vložka více ze dveří a já ji rozlomil. Druhé dveře jsem dělal jinak, byla tam vložka nová s překrytým profilem, což mi připadlo škoda, rozlomit ji. Tak jsem vzal vrtačku a odvrtal zapuštěnou hlavu šroubu ( který drží vložku ) a nabrousil jsem šroubovák cca s břitem 3 mm a dlaní zlehka do šroubováku klepnul, malinko se tam otiskl a jelikož ten " NAPNELISMUS " pominul, šlo s tim šroubovat jak tam , tak i ven   big_smile

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

3

Re: Výměna cylindrické vložky FAB

O rozlamování vložky jsem tu už taky něco četl ;-) tak v nejhorším tak. Ale odvrtat tu hlavu a zkusit vyšroubovat potom, mě nenapadlo. Ale tím začnu... Kdyby se nepodařilo, tak použiju hrubou sílu. Moc díky za nápad