1

Téma: první zámek

tak sem se naučil vyhmatávat :-) neni to tak moc těžký ale ještě mi to trvá dost dlouho každopádně fabky mi pořád odolávají a to jak při rejkování tak při vyhmatávání . musim něco dělat špatně. asi nějak neumim zamáčknout západku aby věděla kterej klíč jí má ovládat poněvač když povolim kolikrát cvakne všech 5 stavítek . jak se to dělá ? moren mi to ukazoval ale bud sem zapoměl nebo nevim. to se musí jen třeba diamoundem zatlačit na západku ne ? má přitom něco cvaknout nebo se pohnout  ?

2

Re: první zámek

Ale napřed to musíš mít picknuté. Tedy musí se ti pootočit bubínek. Pokud se bubínek ani nehne, bodání do spojky ti nepomůže.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

3 Naposledy upravil: ondra.juras (19.09.2013 13:02:15)

Re: první zámek

Jak to je vlastně?

Když budu píchat po stavítku po stavitkách tak jak zjistím že třeba první stavítko je už v šerlain? To jako třeba uslyším nějaké cvaknutí? A nebo když budu mít první stavítko v šerlain tak se mi bubínek malinko pootočí?

A kde najdu tu spojku?

Mám se první dotknout spojky a pak vypichovat? Nebo první vypichovat a pak se dotknout spojky?

4

Re: první zámek

Jakmile se stavítko dostane do správné polohy, tak uslyšíš cvaknutí a na napínáku budeš cítit, že se bubínek malinko pootočil.
Když se ti podaří dostat všechny stavítka do správné polohy, tak se ti bubínek pootočí o cca 10 stupňů a pak zmáčkneš spojku.

5

Re: první zámek

Dokonce někdy není třeba tu spojku píchat. Prostě se bubínek otočí celý. Ale když se ti po 10° zastaví, tak tu spojku zmáčkni a je to.

Jinak si udělej pokus. Vem si zámek, dej tam napínák, projeď po stavítkách rychle pickem, udělej zkrátka chvíli raking. Pak si vem hook a zlehka se dotkni každého stavítka. Když nějaké stavítko bude utopené, tedy nebude nahoře v řadě s ostatními, tak se ti ustavilo do správné polohy. Tak to můžeš taky zjistit.
Taky nemusí být ve správné pozici, ale může být "kouslé" na blokovacím kolíku ve tvaru činky. To se pak překoná jinak, ale o na to jsi se neptal, takže zatím takhle. smile

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg