1

Téma: Pomoc s identifikací zámku

Dostal jsem emailem dotaz jednoho uživatele co nevěděl jak vložit fotky.

Zde je jeho dotaz:

Tento zámek byl na vstupních dveřích, jako přídavný zámek, ale netuším kdo ho vyráběl. Celý zámek jsem vyčistil a než ho poskytnu dál, rád bych se o něm něco dozvěděl.

thiel/tn_IMG_3092.jpeg thiel/tn_IMG_3095.jpeg thiel/tn_IMG_3096.jpeg

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

2

Re: Pomoc s identifikací zámku

Ahoj Morene,
Pavel Gec tomuto  zámku říkal "Pandova uzávěra". Proč to nevím! Ten nápis Depose je francouzsky a znamená to závěs, nebo zavěsit a to by odpovídalo konstrukci zámku.  Zámek má velice zajímavý klíč, proč není také v té fotodokumentaci? Na tento zámek s ojedinělou konstrukcí jsem narazil pouze v Praze, je tento zámek také "pražák"?

Re: Pomoc s identifikací zámku

Já ho mám ve sbírce taky, tak snad najdu klíč a vyfotím. Ale mám takový dojem, že jsme ho už tady někdy řešili.

4

Re: Pomoc s identifikací zámku

jj.

5

Re: Pomoc s identifikací zámku

Na víku zámku je označení 4510/5438, mám na svém zámku úplně stejné číslo. Může se tedy jednat o obchodní označení, nebo rozměrové, to nevím.

6

Re: Pomoc s identifikací zámku

Jak jsem psal, tohle mi poslal jeden člověk do emailu, není to moje, ani jsem to nefotil. Ale vypadá zajímavě.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

7

Re: Pomoc s identifikací zámku

Škoda jen, že to není vyfoceno na dveřích.

Re: Pomoc s identifikací zámku

Proč roll ? Ty lyžiny byly napevno přidělány na vnitřní straně dveří a ten zámek se na ně zavěsil.

9

Re: Pomoc s identifikací zámku

No, myslím, že si to většina čtenářů nedokáže moc představit.

Re: Pomoc s identifikací zámku

A ještě když začnu psát, že se mohl namontovat jako samostatný přídavný zámek /otvor pro klíč se udělal dírou do dveří tongue /, či se dal na hlavní /obyčejný/ zámek tak, aby se klíč prostrčil přes klíčovou dírku toho hlavního zámku a mohlo se zamykat. Uff, krásné souvětí.........

11

Re: Pomoc s identifikací zámku

Ahoj, děkuji všem za informace. Zámek je opravdu "PRAŽÁK". :) Majitel nechal zlikvidovat původní dveře, kde byl namontován. Byl tak zajímavý, že jsem ho odmontoval a vyčistil. Bohužel nemám k němu klíč. Dokonce jsem psal do NTM, ale vůbec neví co je to za zámek, asi patřil nějaké organizaci (pošta, železnice, vojsko).

12 Naposledy upravil: schliesszylinder (08.01.2014 18:29:02)

Re: Pomoc s identifikací zámku

Ne, jedná se o normální /tedy v uvozovkách/ přídavný zámek. Já ho mám někde v prvorepublikovém katalogu, bude ale chvíli trvat, než ho najdu. Snad se mně podaří vyfotit přes víkend ten můj zámek a vložím ho sem.


Tady je obrázek z katalogu Vaněk + Mařík z března 1936. Je to sice jiná značka, ale stejný typ zámku.

tn_DEPOSE.jpg

13

Re: Pomoc s identifikací zámku

Tak 27,50 Kč to je dobrá cena. Kde se to dá za tuhle cenu koupit? smile

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

14

Re: Pomoc s identifikací zámku

Tak já bych obětoval aji těch 31,50

15

Re: Pomoc s identifikací zámku

Děkuji, je to přesně on. Tak mám zámek s 6 stavítky za 31,50. smile