1

Téma: Prosba zástupce Hasičského sboru o rady a pomoc

Zdravím Vás.Asi mezi Vás příliš nezapadám,ale i tak se o Vaše hobby začínám zajímat.A pro to Vás i poprosím o nějaké rrady.Pracuji v Praze u Hasičského sboru,ale i přes jeho název,více než polovinu našich zásahů tvoří zásahy technické,většinou pak otevření bytů.Vzhledem k tomu že pro naše nadřízené je jednodušší,vše řešit cestou nejmenšího odporu,tak se vše řeší tak,že buď rozbijeme okno,nebo dveře.což je pro majitele bytu dost nákladná záležitost,zvlášt jedná li se o lidi dříve narozené.Do toho nepočítám výjezdy kdy jsou pouze zaklapnuté vchodové dveře.Na to už jsme si různé špachtle naohýbali a vypilovali.Nejdále jsme se ale dostali k nástrojům kterými můžeme vložku rozlomit a ani to vždy nejde.Čtu si vaše příspěvky a dozvídám se spoustu zajímavých info a byl bych rád kdy jste někdo měl čas,poradit mi čím začít jaké si pořídit nástroje co by asi pro naše použití bylo nejschůdnější.i pro to že si vše platíme ze svého.Najdete li si čas na nějakou radu a odkazy budu Vám moc vděčný.
Mějte se
Tom

2

Re: Prosba zástupce Hasičského sboru o rady a pomoc

Asi bych doporučil jako nástroje pro každého zainteresovaného hasiče co se chce naučit pickovat HPC tyro jako základní sadu, http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.16417 tuto sadu pro doplnění hooků, je OK, materiál dobrý, dobrá cena a hooky slouží výtečně... a pickgun down (http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.16429), v čr se asi často nesetkáme s up-zámky. Jeden nebo dva extraktory na vtipálky se sirkama v zámcích. Na visací zámky asi máte už v oddílu nějaké dobré převodové/hydraulické nůžky takže nějaké extraspecial paklíše k visákům nebudou třeba. Jeden hobbsův hák ve velikosti na klasický dozický zámek, pokud děláte i auta tak nějaké šťouradlo do dveří podél okna a to by mohlo stačit, kdo má nějaký speciální zabezpečovací systém ten ať si nechá rozbít okno a vlezete tam žebříkem.

A teď postup: Toto bych koupil a rozhodil mezi hasičský oddíl, Každý by si doma v klídku zkusil jak se s daným nástrojem pracuje, po 14 dnech by se nástroje vyměnily a tak by šlo kolečko. Myslím že do půlroku bude celý oddíl vycvičen v běžném pickingu do každodenních situací a sada se bude brát na výjezdy k "zabouchnutí".

Hic incipit tragaedia...

3

Re: Prosba zástupce Hasičského sboru o rady a pomoc

tu sadu jsem si objednal,tak už se vidím jak jsem někde zalezlý a trénuji:o ten pickgun je podobný tomu co je na prodej tady na foru?Auta naštěstí moc neotvíráme.jen se párkrát stalo že nás zavolali když někdo v horku nechal v autě nějaké zvíře a s tím si fakt potom moc hlavu nelámeme:)Má na otevírání zámků vliv i to když je z druhé strany zasunutý klíč?pootočený,nepootočeny...

4

Re: Prosba zástupce Hasičského sboru o rady a pomoc

Když je z druhé strany zámku zasunutý klíč a někdo vás zavolá tak a) je někdo doma, stačí zaťukat b) není zamčeno, jen zabouchnuto, pak stačí špachtle nebo takovýhle device: http://shop.locksmith.cz/index.php?main … cts_id=233

Ten pickgun je EU, down, tzn fungují na zámky u kterých klíče tlačí stavítka dolu. Tady na fóru se prodává US-Up verze. Je to v podstatě stejné, jen se tan gun drží obráceně, někde může vadit potom klika a celkově je to méně pohodlné ale stejně fční. Ten obchod mám prověřený, ceny mají dobré a posílají z hongkongu bez poplatků za poštovné a balné takže ta cena $31 je finální cena. Také mám jeden kousek na cestě, teď je zrovna někde mezi hongkongem a čr v letadle. Pak poreferuji o kvalitě.

Hic incipit tragaedia...

5

Re: Prosba zástupce Hasičského sboru o rady a pomoc

Když je z druhé strany zasunuty klíč tak opravdu někdo doma je a potom je lepší když ty dveře jdou zase zavřít,už kvůli ostatním nájemníkům roll takovehle špachtle jsme si naohýbali a  fungují dobře.urřitě mi dej vědět prosím jak to funguje až ti to dorazí.
T.

6

Re: Prosba zástupce Hasičského sboru o rady a pomoc

Artifex napsal:

Omlouvam se za OT:
Já bych měl zase dotaz na Tebe, Tomši, když jsi hasič, plníte tlakové lahve? Jak je to s děláním atestů? Mám tuto potvoru: http://www.earmyshop.cz/eshop/ostatni-1 … stroj.html má atest asi někdy z roku 1990, funguje perfekt ale už dlouho mi tu leží prázdná. Dá se připojit ke gasmasce, má objem při 30MPa 1200l takže vzduch tak na 3/4 hodinky až na hodinku.
http://www.stranypotapecske.cz/vystroj/zp-10-01.jpg
Používal jsem to v laboratoři s hermetickým oblekem
http://pyroforum.org/forum/files/img_0886_180.jpg jako nouzový zdroj vzduchu na suchu (automatika tajfun zvládá při správně seřízeném redukčním ventilu pracovat i na suchu efektivně) vždycky když začaly propouštět filtry, teď mám prostě problém že nemá atest a s naplněním to není tak růžové i když se kdysi plnívala na 35MPa protože tyhle malé tlakové flašky jsou nezmaři. Tehdá to stálo 100vku. KOlik to stojí dnes? a atest?

Toto sem napatří... Příště přes PM přímo k uživateli...

Unleash your skillz

7

Re: Prosba zástupce Hasičského sboru o rady a pomoc

pardon...

Hic incipit tragaedia...

8

Re: Prosba zástupce Hasičského sboru o rady a pomoc

Zamky jdou otevrit, i kdyz je z druhe strany klic. Myslim, ze je tu nekde ve foru i video. Me se to tedy povedlo na FAB 2020 Diamont pickem- picknu a pri otacenim zamku tlacim na dozadu diamontem az se nekde zachyti a otocim zpet do zamceny polohy, potom klic "vystouchnu" a znova picknu wink

Sem se dava vzdycky neco hrozne chytryho, nejaky poucny motto nebo vyrok. Ale ja vas zklamu, me nic nenapada.
A takovy to "Vy jste pitomci a ja letadlo" nemame mi ponorky zapotrebi.

9

Re: Prosba zástupce Hasičského sboru o rady a pomoc

V každém případě doporučuji knihu Tajemství Zámečnictví na LockSmithu.

A jde domluvit i nějaké školení pro otevírání zámků s ukázkou nejrůznějších nástrojů. Rozhodně si myslím, že Hasičský sbor by něco takového měl umět. Samozřejmě bez tréninku to nejde, ale myslím si, že by to mohlo bavit víc než jen rozbít okno a vlézt tam.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

10

Re: Prosba zástupce Hasičského sboru o rady a pomoc

Nějaké proškolení by bylo úžasné,Já teda dost dobře za své velení nemohu mluvit,ale určitě bych to zkusil domluvit.Nás žádná firma moc proškolit nechce,protože mají asi pocit,že jim ubíráme kšefty.jinak si to vysvětlit nedovedu
Jinak děkuji zaa ochotu a příspěvky od všech tady na foru
Tom

11

Re: Prosba zástupce Hasičského sboru o rady a pomoc

Zdravím,

z jaké stanice v Praze jsi? Ptám se protože pár lidí v Praze znám. Odpovědět můžeš na PM.

S pozdravem BKS

P.S. - školení pro HZS se nebráníme, jelikož již jezdím školit Policii.

12

Re: Prosba zástupce Hasičského sboru o rady a pomoc

Ahoj, mám obdobný dotaz, jsem u PČR, poměrně často vyjíždíme na otevírání bytů, kde je podezření, že se tam nachází zraněná a nebo mrtvá osoba. Na místě jsme z 99% jako první, poté musíme na místo volat hasiče a až se podaří byt otevřít, tak se na místo teprve volá záchranka (ta totiž na místo do té doby odmítá přijet). Hasiči povětšinou lámou vložky zámků. Zatím to byly z 90% obyčejné cylindrické vložky zámku zn. FAB (nejspíše různých profilů). Jde mi o to, že někdy trvá i 10-30minut, než hasiči dorazí a podaří se jim rozzlomit vložku zámku a otevřít dveře. Často se pak stává, že uvnitř je zraněný člověk (většinou staří lidé), kteří buďto nemohou odpovědět a nebo jsou v jiné místnosti, takže ani neslyší. Na internetu jsem viděl zajímavé video, kdy se použil BUMP klíč s pružinkou, kdy byl zámek otevřený během asi pěti vteřin za několika klepnutím. Oporu v zákoně na to mám a nyní mám i vyjádření našeho právního oddělení, které v podstatě říká, že bych tuto metodu použít mohl. Jde o to, že policie nedisponuje náhradními vložkami zámků a tak po rozzlomení není vždy možné byt či dům předat ihned někomu příbuznému, popř. byt zajistit, když je to v noci a příbuzný přijede až od několik desítek až stovek km vzdáleného města. Tímto způsobem by se dal byt otevřít velice rychle a nedestruktivní metodou, kdy by pak šli klíče opětovně použít a byt uzamknout. Video je tady:
http://www.autolockpick.cz/Bumping-Bump-Keys-c9_0_1.htm
viděl jsem ho však na jiné stránce, navíc i nějakou UNIverzální sadu FAB BUMP KEYS asi kolem 350,-Kč (cca 6ks). Jde mi o to, jestli je to skutečně tak jednoduché, jak to vypadá na tom videu? A taky kde všude se tyto bump klíče dají zakoupit? Šlo by to třeba i přes místního zámečníka? Jak přesně rozpoznám, jaký je to profil zámku? Všimnul jsem si, že je jich několik (viz. předchozí odkaz) ale třeba FAB 22R a FAB 23 R si jsou velice podobné a nevím, jestli bych byl schopný to z vložky zámku tak lehce rozpoznat? nebo jestli tam jeden půjde a druhý ne? samozřejmě v případě, že by se mi to nepodařilo otevřít, tak bych na místo zavolal hasiče. Jde vůbec metoda bumpingu použít, když je klíč zevnitř? Předem díky moc za odpověďi. Pokud obdobný dotaz někde je, prosím o odkaz na něj. Díky moc.

13

Re: Prosba zástupce Hasičského sboru o rady a pomoc

Jednoduché to je, ale je potřeba to natrénovat, nehledě na to, že dnešní vložky jsou proti této metodě z větší části imuní. Doporučuji vrtačku, nebo rozlamovák, či zvonek. Nic není univerzální, vždy je potřeba zvolit podle vložky, či kování.

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

14

Re: Prosba zástupce Hasičského sboru o rady a pomoc

Tak o zvonku se bavit nebudem, že jo, nejsme děti, abychom pochopili, že když je člověku 80 a víc let nebo má nějakou závažnou nemoc, nezvedá telefony, který jsou přes dveře slyšet, že je doma, nereaguje na zvonění, klepání bouchání, není zevnitř slyšet a sousedi či příbuzní jej několik dní neviděli, tak se asi není o čem bavit. Navíc mám na myslí obyčejné cylindrické vložky zn. FAB (které jsou asi nejvíce rozšířené a používané). Samozřejmě na nové vložky apod. bych volal dál hasiče. Jde mi prostě jen o to snížit ten počet případů, kdy dochází k časovému prodlení.

15

Re: Prosba zástupce Hasičského sboru o rady a pomoc

Přeruším tvé pochody, zvonek je nástroj na vyndávání bubínků z vložek , viz odkaz : http://shop.locksmith.cz/zvonek-s-prisl … -p-14.html

big_smile " Klíč nevyhovuje, když neodemkne zámek " big_smile

FÍŠA

16 Naposledy upravil: martin1234 (29.08.2014 09:22:10)

Re: Prosba zástupce Hasičského sboru o rady a pomoc

Jo pardon. To jsem u hasičů viděl tuhle "ráčnu" bohužel tohle je mimo mé finanční možnost, navíc se mi to zdá složitější než ta metoda, kterou jsem viděl.
Navrtaj do vložky šroub, pak tuhle "ráčnu" na to nasadí a otáčejí. Jenže ne vždy se jim povede tam ten šroub ideálně navrtat apod ... Navíc bych chtěl skutečně nedestruktivní metodu, aby se ten byt dal potom znovu zamknout. Když bych si koupil nějakou sadu klíčů do 500,- tak při troše cviku by s tím mohlo jít pár vložek otevřít. Samozřejmě počítám s tím, že bych si to musel nacvičit. Šlo by to doma, máme tu několik dveří s obyčejnými vložkami, tak v tom by problém nebyl.

Ty metody jsou docela pěkně vyobrazeny tady
http://technet.idnes.cz/klice-k-bytu-3d … clanek-box

17

Re: Prosba zástupce Hasičského sboru o rady a pomoc

Tady bojujeme s idealizací lockpickingu. Spousta laiků, kteří vidí video bumpingu či lidí na YouTube, kteří šperhákem otevřou zámek za tři vteřiny si myslí, že toto lze aplikovat vždy a všude. Bohužel tak tomu není.

- nechráněný zámek - myšleno starší typ bez překrytého profilu, bezpečnostních stavítek, s jednoduchým uzávěrem lze skutečně šperhákem otevřít za krátkou dobu - od vteřin po pár minut. Pokud člověk má trochu natrénováno. Bohužel těchto zámků je už pomálu, maximálně na starých sklepech
- čínské visací zámky a vložky jsou také otevřít relativně snadno šperhákem, pokud je natrénováno. Bavím se o čínských zámcích z tržnice v hodnotě 100 Kč.
- daleko početnější skupina má již zámky novější, a to i FAB 50, který patří k nejlevnějším zámkům v hodnotě 250 Kč může dát zkušenému lockpickerovi zabrat. Bumping nelze většinou použít, jelikož mívají ochranu proti této metodě. Zkušený lockpicker by tento zámek mohl otvírat klidně i víc jak 15 minut.

Ani profesionální zámečníci, kteří to jistě zde mohou potvrdit, běžně neotvírají šperhákem, ale odvrtávají, rozlamují vložky či použijí jiný způsob otevření. Jde opravdu kolikrát o rychlost a aby si tak hrál zámečník 15 minut se šperhákem s rizikem že to nakonec stejně bude muset odvrtat protože se mu to nepodaří otevřít, to opravdu ne. Je jednodušší to profesionálně odvrtat.

Tedy opravdu to vidím, že PČR by si mohla nakoupit relativně jednoduchou sadu na odvrtávání, kdy se na kování nasadí nástavec a rovnou odvrtá v dělící rovině zámku a je otevřeno. Ale znám finanční situaci PČR, tedy je jasné, že toto takový kufřík ve výbavě výjezdových aut asi spíš neuvidíme.

http://www.lockpicker.cz/download/logo.jpg

18

Re: Prosba zástupce Hasičského sboru o rady a pomoc

Díky za vysvětlení, nechám to tedy tak. Nedávno se nám povedlo, že k otevírání bytu nám vyjel náš technik, který měl rozzlamovák a k tomu takový paklíč jak kdyby křížový šperhák a šlo to docela rychle. Řekl bych asi rychlejš než hasičům. Holt jedině rozzlomit a pak volat technika a modlit se, aby měl náhradní FABku no ... i tak díky za osvětlení wink.

Re: Prosba zástupce Hasičského sboru o rady a pomoc

martin1234 - zkus mi zavolat na 851 360 /přes den v normální pracovní době/ a něco domluvíme, nebo se případně podívej na ostravské Webforum, sekce Hobby ve kterém je vlákno Zámkařství, tam je také něco pro inspiraci. Pokusím se tam také něco "vymyslet" k této problematice.

Článek v Technetu je celkem dobrý "blábol", tedy s určitým základem, ale pan redaktor zase něco viděl z rychlíku a napsal o tom článek. Už vidím, jak někdo s dvoukilovým kladivem mlátí do plastového aplikátoru v "zámku". Také bych chtěl vidět toho odborníka, který mu radil. Jen doufám, že to nebyl nikdo odsud big_smile ..................

20

Re: Prosba zástupce Hasičského sboru o rady a pomoc

ahoj kluci právě jsem obdržel klíč s 3d tiskárny kterou chci koupit opravdu jde z ní vytisknout klič ale důležitý je také 3d scaner .Klič opravdu vytisknete a jde s nim otvírat akorát některý trochu drhne.Souhlasím s Lubošem že ten článek je podivný ale bampkej lze vytisknout také a třeba na guard 13 když použiješ plast ABS je dost pevný a lze s ním tento zámek vyklepnout.Až bude čas dám video.jinak třeba faby 100 200 s tím moc nejdou.