1

Téma: Odemčení zadlabacího zámku

Zdravím, předem píši, že nemám v plánu nikoho vykrást, ale mám v dražbě vyhlídnutý byt, kde jeho dosavadní majitel žije neznámo kde a sám exekutor nemá bez jeho souhlasu oprávnění byt otevřít. Takže vlastně kupuji tzv. zajíce v pytli. Jako první mě napadlo, že v případě, když se stanu výhercem dražby dveře do bytu jednoduše vykopnu, ale jelikož jsou ty vchodové dveře pěkný, nechci je pokud možno poničit. Na dveřích není žádné kování, jen díry po něm. Dosavadní majitel si ho vymontoval. Nejsem odborník, ale z fota usuzuji, že ve dveřích je obyčejný zadlabací zámek s vyčnívající cylindrickou vložkou. Jako nejjednodušší první krok se mi jeví sikovkama nebo hasákem vložku vylomit. S tím bych snad neměl problém, ale nevím jak následně zámek odemknout? Pravděpodobně totiž bude zamčen do futer na dva západy a po vložce tam bude překážet ten upevňující šroub přes který tam nebudu moct dát svou vložku s klíčem, kterou bych zámek už jednoduše odemkl. Poradíte mi tedy prosím jak ten zámek odemknout bez vložky? Nějakým paklíčem?

2 Naposledy upravil: HardXOR (14.05.2015 22:13:11)

Re: Odemčení zadlabacího zámku

odvrtaj vlozku a otvor skrutkovacom --- https://youtu.be/EQYKemoRSkg
vytrhni/rozlom vlozku a otvor zahnutym drotom --- https://youtu.be/qaq3VwTKzHQ

3

Re: Odemčení zadlabacího zámku

Exekutor je ze zákona oprávněn vniknout do bytu osoby, proti níž je vedena exekuce. Pokud tam tedy exekutor přístup nemá, pak je tam nějaký zádrhel a na násilný vstup svépomocí bych si sakra dal pozor.

4 Naposledy upravil: Milda (16.05.2015 09:52:27)

Re: Odemčení zadlabacího zámku

Díky za odpovědi. Exekutor aby se do bytu dostal musí mít povolení od současného majitele, pokud ho nemá, nemovitost mu jde do dražby jako nedobrovolná, bez prohlídky a tím pádem, že si ji nemohl prohlédnout je i tak nižší odhadní cena. Prostě koupě zajíce v pytli. Dražba probíhá online přes jeden z dražebních portálů, takže nemám obavy, že by šlo o nějaký podvod. Po určení výherce dražby dotyčného kontaktuje makléř z dražeb, ten novému vlastníkovi předá protokol o koupi a na KN pošle papíru k převodu nemovitosti. Než jsem do toho vůbec šel jsem se snažil co nejvíce informovat abych nakonec akorát nevyhodil prachy oknem.

HardXOR: Z druhého videa od 1:15 ten "klíč" či co to je co používá k odemčení zámku je nějaká domácí výroba nebo se to dá i koupit? Přip. konkrétní jeho název? Díky.

5

Re: Odemčení zadlabacího zámku

je to akasi nahrada za cylindricku vlozku, miesto jej standardneho profilu je pouzita len tyc / rurka a na nej je vystupok v podobe palca / DIN zubu, mozno sa da aj kupit niekde za draho ale kludne staci ked skurtkovac / silnejsi drot ohnes na konci cca 1cm ten vlozis dnu a s vystupkom otocis dokola

6

Re: Odemčení zadlabacího zámku

Domnívám se tedy správně, že to lze otočit i obyčejným tvarovým klíčem? Např. http://www.klicekk.cz/JPG_velke/kl%C3%A … %C3%BD.jpg?

7

Re: Odemčení zadlabacího zámku

ano ide len o to niecim nahradit DIN zub ktory je na cylindrickej vlozke, mozes kludne aj ten povodny (v pripade ze vlozku rozlomis) nabodnut na nieco a s nim otocit, ale prakticky sa da na to pouzit cokolvek big_smile

8

Re: Odemčení zadlabacího zámku

Tzv stavbní klíč http://shop.locksmith.cz/stavebni-klic-dlouhy-p-45.html